Zapowiedź: Odra Wodzisław – Pniówek Pawłowice

Trochę czasu musieliśmy poczekać, ale nareszcie nadszedł dzień dzisiejszy! Równo o godzinie 17:00 piłkarze Odry Wodzisław i Pniówka Pawłowice wybiegną na murawę Stadionu Aleja, by zainaugurować sezon 2022/23 w rozgrywkach III ligi. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

Dla kibiców Odry Wodzisław poprzedni sezon można określić jednym słowem – rollercoaster. W rundzie jesiennej drużyna mimo wielu zawirowań wewnątrz klubu, radziła sobie naprawdę przyzwoicie i była jednym z najbardziej niewygodnych rywali. W rundzie wiosennej klub opanował sytuację organizacyjną, ale wyniki na boisku uległy pogorszeniu, co sprawiło, że ostatecznie Duma Wodzisławia utrzymanie zapewniła sobie dopiero w przedostatniej kolejce, pokonując na wyjeździe spadkowicza Foto-Higienę Gać. Największe zasługi za utrzymanie drużyny trzeba oddać oczywiście trenerowi Ryszardowi Wieczorkowi, który w trudnym momencie przejął zespół Niebiesko-Czerwonych i pomógł zapewnić mu ligowy byt.

Latem w naszej drużynie doszło do sporej rewolucji. Przede wszystkim poznaliśmy nazwisko nowego trenera zespołu, którym został Jacek Trzeciak. Kolejnym etapem było zbudowanie jakościowej kadry, która będzie mogła na odpowiednim poziomie rywalizować w rozpoczynającym się dzisiaj, nowym sezonie. Latem do Odry dołączyło więc dziesięciu nowych piłkarzy, w tym pięciu urodzonych w Ukrainie. Nasz zespół wzmocnił się w każdej formacji – od bramkarza zaczynając, a na napastniku kończąc. W drużynie pozostało kilku piłkarzy, których wodzisławscy kibice kojarzą z występów przy Bogumińskiej 8, takich jak Krzysztof Krzyżok, Maciej Kłosek, Paweł Zdunek, Wojciech Wenglorz, czy też Szymon Kalisz. W drużynie panuje teraz większa rywalizacja, a każdy z piłkarzy będzie musiał walczyć o miejsce w składzie. Liczymy, że ta zdrowa walka, przełoży się na pozytywne wyniki.

Przez ostatni miesiąc piłkarze Odry Wodzisław intensywnie przygotowywali się do startu nowego sezonu. Litry potu wylane na treningach oraz meczach kontrolnych mają przełożyć się na udane występy zespołu. Trener Jacek Trzeciak jest bardzo wymagający, ale jego pasja oraz chęć ciągłego wygrywania, którą przekazuje piłkarzom, może tylko zaprocentować. Podczas letniego okresu przygotowawczego Duma Wodzisławia rozegrała sześć spotkań kontrolnych, w których cztery wygrała, a dwa zremisowała. W jednym meczu rywalem była ekipa Pniówka Pawłowice, z którą przyjdzie nam się dzisiaj zmierzyć.

Pniówek rozpocznie dzisiaj swój piętnasty sezon z rzędu w rozgrywkach III ligi. W ostatnich kampaniach zajmowali miejsca w środku tabeli i można śmiało powiedzieć, że w tym sezonie również będą celowali w wysokie miejsca. Latem w składzie trenera Furlepy również doszło do sporych przetasowań, dlatego trener zespołu będzie liczył na udany początek nowego sezonu. W drugiej kolejce piłkarze z Pawłowic podejmują u siebie beniaminka z Nysy, dlatego tym bardziej dzisiejsza wygrana może im otworzyć drogę do udanego wjazdu w nowy sezon.

Pierwszy mecz sezonu 2022/23 to nowe otwarcie dla piłkarzy oraz trenerów obu zespołów, którzy od tygodni przygotowywali zespół na ten dzień. Dziś po południu przekonamy się, kto wykonał swoją pracę lepiej.

Odra Wodzisław – Pniówek Pawłowice

17:00

Stadion Aleja

Transmisja meczu

Udostępnij: