Z obozu rywala: Pniówek Pawłowice

Wam też ten czas tak szybko przeleciał? Jeszcze niedawno pisaliśmy podsumowanie spotkania z Polonią Bytom w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, a tu już startuje nowa kampania! W meczu inauguracyjnym nowego sezonu zmierzymy się na Stadionie Aleja z Pniówkiem Pawłowice. Sprawdźmy więc jak wyglądały przygotowania tej ekipy do sobotniego starcia. 

Pniówek Pawłowice poprzedni sezon zakończył na solidnym ósmy miejscu. Co ciekawe na tej pozycji zakończyli w trzech z ostatnich czterech sezonów. Duma Wodzisławia w poprzedniej kampanii mierzyła się dwukrotnie z sobotnim przeciwnikiem i ani razu nie wygrała. Jesienią Odra mimo dwubramkowego prowadzenia po pierwszej połowie, ostatecznie spotkanie zremisowała. Wiosną Pniówek zwyciężył w Wodzisławiu Śląskim, pokonując Odrę 2:0.

Odra Wodzisław i Pniówek Pawłowice zmierzyły się niedawno w meczu kontrolnym.

Latem w Pawłowicach dokonano kilku ruchów na rynku transferowym. Z klubu odeszło pięciu zawodników, w tym były piłkarz naszego zespołu – Bartosz Musiolik. Do zespołu prowadzonego przez trenera Furlepę doszło natomiast aż siedmiu piłkarzy. Nowi gracze starali się przekonać do siebie osobę trenera, prezentując się w meczach kontrolnych. Tych Pniówek rozegrał latem aż dziewięć, w tym jeden z naszym zespołem. W starciach sparingowych nasi jutrzejsi rywale, czterokrotnie schodzili z boiska zwycięscy, dwa razy remisowali i zaliczyli trzy porażki, w tym najbardziej dotkliwą (0:9) z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała. Swój drugi mecz kontrolny piłkarze Pniówka zagrali na boisku Gosław Sport Center, gdzie zmierzyli się ze swoim sobotnim rywalem – Odrą Wodzisław.

 

Ruchy kadrowe Pniówka Pawłowice w letnim okresie przygotowawczym:

Do klubu przyszli: Z klubu odeszli:
Przemysław Brychlik Patryk Zapała
Piotr Groborz Piotr Pacholski
Yaroslav Baranskyi Bartosz Musiolik
Bartosz Szary Jakub Kasperowicz
Jakub Szczęch Marcel Peda
Wiktor Bil
Paweł Wolny

 

Nowy sezon, to nowe otwarcie dla każdego zespołu, który będzie rywalizował w nowym sezonie rozgrywek III ligi. Pniówek Pawłowice zdołał już ugruntować solidnie swoją pozycję na tym szczeblu rozgrywkowym – to będzie piętnasty sezon z rzędu Pniówka na tym poziomie. Może to jest sezon, w którym podopieczni trenera Furlepy zaatakują miejsce dające awans. Poszerzenie kadry w letnim oknie transferowym może podpowiadać, że piłkarze z Pawłowic mogą w tym sezonie zaskoczyć.

Udostępnij: