Remis w pierwszym meczu kontrolnym

  • 9 lipca 2022
  • Po meczu
  • 0
  • 1843 Wyświetleń

Odra Wodzisław zremisowała 2:2 z Pniówkiem Pawłowice w pierwszym meczu kontrolnym w letnim okresie przygotowawczym. Bramki dla zespołu Dumy Wodzisławia zdobyli Szymon Kalisz oraz zawodnik testowany.

Składający się głównie z zawodników testowanych skład Odry Wodzisław zmierzył się w pierwszym meczu kontrolnym z rywalem, z którym już za niecały miesiąc zmierzy się w meczu inauguracji rozgrywek III ligi sezonu 2022/23. Był to także pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Jacka Trzeciaka. Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Pawłowic, którzy już 4. minucie spotkania objęli prowadzenie. Nieporozumienie piłkarzy Odry w środkowej strefie boiska, wykorzystał gracz rywala, który przejął piłkę, a następnie podprowadził ją pod pole karne Odry i płaskim strzałem po dalszym rogu umieścił ją w siatce. Niebiesko-Czerwoni szukali swoich okazji do wyrównania. Głównie przeprowadzając akcję lewą stroną boiska. Starania Odry nie poszły na marne i w 30. minucie udało jej się doprowadzić do wyrównania. Zawodnik testowany przejął piłkę po błędzie obrońcy Pniówka, wpadł w pole karne, następnie odegrał do swojego partnera z zespołu, który wyłożył futbolówkę do Szymona Kalisza, a ten umieścił ją w siatce.

Druga część spotkania nie była już tak atrakcyjna i intensywna jak pierwsza. W zespole Odry nastąpiło wiele zmian, a na boisku pojawiali się kolejni piłkarze testowani przez nasz klub. W 53. minucie Pniówek Pawłowice był bliski zdobycia bramki, jednak uderzenie z rzutu wolnego zostało doskonale sparowane na poprzeczkę przez testowanego bramkarza Odry Wodzisław. W 79. minucie nasi rywale znów byli na prowadzeniu. Zespołowa akcja z lewej strony, piłkarz rywali otrzymał podanie i wpadł w pole karne, a następnie strzałem po dalszym słupku pokonał bramkarza Dumy Wodzisławia. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do piłkarzy Odry Wodzisław, którzy w 87. minucie doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z prawej strony boiska, błąd bramkarza Pniówka i do piłki dopadł gracz Odry, który z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Ostatecznie spotkanie kończy się remisem.

Fotorelacja autorstwa slaskisport.tv: http://slaskisport.tv/2022/07/09/foto-odra-wodzislaw-pniowek-pawlowice/

Udostępnij: