Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego

  • 5 sierpnia 2022
  • Presezon
  • 0
  • 975 Wyświetleń

Za nami bardzo pracowity oraz intensywny miesiąc. Piłkarze Odry Wodzisław w pocie czoła, ciężko przygotowywali się do nowego sezonu rozgrywek III ligi, który rusza już w tę sobotę.

Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy od przedstawienia nowego szkoleniowca naszej drużyny, którym został Jacek Trzeciak. Nowy trener od razu po ogłoszeniu zabrał się do pracy i poprowadził pierwszy trening po wakacjach. Przez ostatni miesiąc piłkarze ciężko trenowali pod okiem nowego sternika, a kolejni testowani piłkarze, mieli dać odpowiedź, czy pozostaną w klubie na dłużej. Najlepszym sposobem do sprawdzenia umiejętności oraz zgrania zespołu były oczywiście mecze kontrolne. Tych Duma Wodzisławia rozegrała aż sześć. W czterech z nich Niebiesko-Czerwoni wychodzili zwycięsko, w dwóch padł remis. Zwycięzcy nie było w pierwszych dwóch spotkaniach, w których zmierzyliśmy się z Pniówkiem Pawłowice oraz ROW-em Rybnik. W kolejnych spotkaniach z Unią Turzą, Ruchem Radzionków, Unią Racibórz oraz Decorem Bełk, Odra zaliczała zwycięstwa.

Przez tych sześć spotkań wodzisławianie stracili sześć bramek, w tym większość tego dorobku w pierwszych dwóch spotkaniach. Swoim rywalom strzelili natomiast 23 gole. Spotkania kontrolne dały sztabowi szkoleniowemu wiele odpowiedzi w sprawie kompletowania kadry, gdyż większość testowanych przez klub piłkarzy, została zakontraktowana. To był naprawdę intensywny okres i wszyscy mamy nadzieję, że przyniesie on owoce. Trener Jacek Trzeciak jest bardzo wymagający oraz oczekuje maksymalnego zaangażowania na każdej jednostce treningowej. Piłkarze dali z siebie wszystko i liczymy, że w sobotnim inauguracyjnym meczu III ligi, pokażą to na boisku Stadionu Aleja.

Udostępnij: