Jacek Trzeciak nowym trenerem Odry Wodzisław!

  • 4 lipca 2022
  • Klub
  • 1
  • 1538 Wyświetleń

Niezmiernie miło nam poinformować, że Jacek Trzeciak został zatrudniony na stanowisko pierwszego trenera Odry Wodzisław.

Trochę czasu trzeba było poczekać, ale wreszcie możemy to ogłosić. Jacek Trzeciak został wybrany nowym trenerem Odry Wodzisław i to on poprowadzi zespół w rozgrywkach III ligi w sezonie 2022/23. W poniedziałkowe popołudnie, nowy szkoleniowiec poprowadził pierwszy trening Dumy Wodzisławia w rozpoczynającym się okresie przygotowawczym przed nowym sezonem.

Jacek Trzeciak swoją piłkarską karierę rozpoczynał w LKS-ie Wojnowice. Następnie zaliczył przygody w Rymerze Rybnik oraz Rafako Racibórz. W 1999 roku przeniósł się do Ruchu Radzionków. W zespole popularnych Cidrów udało mu się zadebiutować w Ekstraklasie w tym samym roku. Dla tego zespołu zaliczył jednak tylko 12 występów i latem 1999 roku przeniósł się do Włókniarza Kietrz. Występował tam do 2001 roku, po czym przeniósł się na jedną kampanię do RKS-u Radomsko, w barwach którego zagrał 28 spotkań. Po sezonie wrócił do Kietrza i występował tam potem jeszcze przez dwa kolejne sezony.

Najwięcej lat piłkarskiej kariery Jacek Trzeciak spędził w barwach Polonii Bytom, której koszulkę zakładał aż 133 razy. W sezonie 2006/2007, prowadzona przez trenera Dariusza Fornalaka Polonia, z Jackiem Trzeciakiem w składzie, wywalczyła awans do Ekstraklasy, zajmując trzecią pozycję w tabeli II ligi, za plecami Ruchu Chorzów oraz Jagielloni Białystok. W 2010 roku zakończył profesjonalną karierę i przez następne lata występował w klubach z niższych lig jak np. Naprzód Borucin.

Tuż po zakończeniu kariery w 2010 roku, Jacek Trzeciak rozpoczął swoją karierę trenerską. Został asystentem pierwszego trenera Polonii Bytom Jurija Szatałowa, z którą był emocjonalnie związany. Drugiego października został pierwszym trenerem Polonii Bytom. W tym klubie z różnymi przerwami pracował aż do 2018 roku. Od tego momentu pracował w Jastrzębiu, Olimpii Grudziądz, Olimpii Elbląg oraz ROW-ie Rybnik. W ostatnich miesiącach prowadził Naprzód Syrynia, z którym doszedł do barażów o awans do Klasy Okręgowej, z którego górą wyszedł rywal – Dąb Gaszowice.

 

Witamy na pokładzie trenerze i życzymy powodzenia!

 

Udostępnij:

Komentarz:

  • Edmund Kałuża
    at 13:04

    Fajnie że Zarząd sprawił że Odra w finansach wychodzi na prostą, ale też trzeba się dokładnie przyjrzeć przy zatrudniania trenera pod względem sportowym co może dać. Wg mnie a wspomnicie moje słowa za parę miesięcy , trener Jacek Trzeciak nie poradzi sobie. Patrząc na dotychczasowe kluby które prowadził grały męczącą kibica piłką, nie tworzyły okazji bramkowych , czasem jedna na mecz. Nikt na takie mecze nie będzie chciał chodzić, co np dobitnie było widać w ostatnim zespole który prowadził GKS Jastrzębie, pomysłu na grę w ogóle, kreowania akcji nic. Szkoda czasu. To opinia wieloletniego kibica Odry , który chodził jeszcze na mecze III ligi, potem II aż w końcu byliśmy w I lidze. Chciałbym się mylić ale niestety nie w tym przypadku.

  • Dodaj komentarz