Stadion Aleja-wczoraj, dziś i jutro

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 201)
 • Autor
  Wpisy
 • #18643
  MGol
  Uczestnik

  Tutaj piszcie o waszych wspomnieniach że stadionem, wstawiajcie archiwalne zdjęcia oraz wypowiadajcie się jaką macie wizję nowego stadionu. Kiedyś jeden z najnowocześniejszych stadionów w Polsce. Pozwolił na przeżycie pięknych chwil w Ekstraklasie, gdy polegali tu murowani faworyci a stadion wypełniony był po brzegi. Na niektórych meczach stadion był jak z gumy, kiedy w magiczny sposób jego pojemność wzrastała i oscylowała w granicach nawet dziesięciu tysięcy. Rozgrywane były na nim mecze kadry młodzieżowej jak i mecz kadry A z Emiratami Arabskimi, europejskie puchary. Był to również stadion zastępczy dla innych drużyn, które rozgrywały tu swoje ligowe mecze(Zagłebie Sosnowiec, Piast Gliwice, GKS Jastrzębie). Na stadionie odbywało się masę różnych imprez, koncertów czy wydarzeń. Niestety stadion w jakim jest stanie wszyscy widzą, dlatego trzeba go jak najszybciej przebudować. Jak dla mnie nowy stadion powinien być w okolicach 5-7 tysięcy. Najlepszym przykładem takiego stadionu jak i miasta prawie bliźniaczego odnośnie liczby ludności jest stadion w Karwinie. W tym roku w budżecie miasta miały być zabezpieczone pieniądze na projekt stadionu, co z nimi się stało?

  #18646
  Angelo
  Uczestnik

  Rekord frekwencji padł w 1977 r jak dobrze pamiętam. Było to na meczu z Rakowem Częstochowa w 3 lidze w sezonie w którym awansowaliśmy pierwszy raz do 2 ligi ,było wtedy na tym meczu podobno aż 13 tys ludzi. Byłem tam wtedy, ludzie siedzieli nawet na trawie, pomiędzy bieżnią a płotem odgradzającym od trybun. Drugi mecz gdzie nie szło palca nawet wsadzić to było już, w pierwszej połowie lat 80-tych, kiedy był czas że należeliśmy do ścisłej czołówki 2 ligi i był wtedy grany mecz na szczycie z Gwardią Warszawa i wtedy podano że mecz obserwowało 11 tys ludzi. W tym okresie każdy nasz mecz w 2 lidze obserwowało 6-8 tyś. To były wtedy zupełnie inne czasy nie było netu działały tylko 2 kanały TV Polskiej i 2 tv Czeskiej i udział w meczach był praktycznie jedyną rozrywka w miesicie, a mecze były grane głownie w niedziele o godz 11 przed obiadem. Zakłady pracy za darmo dawały swoim pracownikom karnety tak że frekwencja zawsze dopisywała, a ludzie z wszystkich stron się na mecze zjeżdżali. Trybuny tez inaczej wyglądały wtedy, ławki były na nasypie wokół stadionu, a nie krzesełka, bez odgrodzonych sektorów dla gości tak że pojemność była o parę tysięcy większa niż po remoncie w latach 90-tych.

  • Odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 10 months temu przez Angelo. Powód: bład
  #18700
  Starykibic
  Uczestnik

  Niedzielne mecze o godz.11 to naprawdę niesamowite wspomnienia.Ja przygodę z Odra i stadionem Aleja rozpocząlem w pierwszej połowie lat 80-tych.Ówczesna 2 liga-pelne trybuny,kolejki do kas,gazety pod tyłkiem na ławkach,niezapomniany słonecznik palony,orkiestra górnicza,konkursy w połowie meczu i niesamowite emocje.Wiadomo ze sa inne czasy ale wspomnienia zostana na zawsze-dla pocieszenia cieżko już na szczeblu centralnym znalezc takie kluby jak Celuloza Kostrzyn,Stal Stocznia Szczecin,MotoJelcz Oława,Gwardia Warszawa.Wierze ze wrocimy na ten poziom i na odnowioną z czasem Aleje….

  #18747
  Kogut
  Członek

  Przede wszystkim powinien zostać wyremontowany sektor gości. Kilka klubów z naszej grupy posiada zorganizowany ruch kibicowski, więc wielkim wstydem byłoby jakby nie mogli przyjechać. Orientuje się ktoś czy na trybunie otwartej mogą zasiąść kibice? Jakiś czas temu przeprowadzono tam mały remont.

  #18752
  Litar
  Uczestnik

  Śliwka a powiedz Ty mi do kogo miałaby zostać udostępniona ta otwarta trybuna?? Do tej garstki kibiców?? Niestety ale taka jest prawda

  #18753
  Kogut
  Członek

  @Litar Chodziło mi o to, czy ta garstka kibiców, którzy jeszcze chodzą na mecze może tam wchodzić?

  • Odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 10 months temu przez Kogut. Powód: Błąd
  #18757
  Angelo
  Uczestnik

  Otwarcie 2 trybuny ma tylko sens, jeżeli mecze u nas były by organizowane jako imprezy masowe i chodziło by po min 2,5 tyś ludzi na mecz, a wiadomo że jest to nie realne. Impreza masowa do tego wiąże się z dużo większymi kosztami, ale przy dużym zainteresowaniu kibiców jest jak najbardziej opłacalna. Będzie dobrze jak frekwencja wyniesie na meczach 600-800 ludzi, bo widząc jak idzie sprzedaż karnetów na cuda nie ma co liczyć i jest wystarczająco dużo miejsc bo 2200 na czynnych trybunach. W wniosku licencyjnym jest wymagany sektor dla kibiców przyjezdnych. Oficjalnie trybuna od Leśnicy jest ciągle zamknięta.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 10 months temu przez Angelo.
  #18762
  OWGlozyny
  Uczestnik

  Z taką frekwencja pewnie bylibyśmy za Polonia Bytom na 2gim miejscu w lidze. Patrząc na 90minut i frekwencje z poprzedniego sezonu w grupie 3ciej. To takie 500 osób na mecz byłoby dobrym wynikiem.

  #18763
  Angelo
  Uczestnik

  Na meczach w sierpniu jak będą wyniki taka liczba co podałem jest możliwa, a pózniej jesienią to wiadomo oprócz wyników drużyny, coraz większy wpływ na frekwencje zaczyna mieć pogoda na dworze.

  #18767
  Greg
  Uczestnik

  Na meczu z Goczałkowicami spodziewam się dużo większej frekwencji. Oczywiście wszystko zależy od kwestii promocyjnych oraz tego czy miasto oraz prezydent zaangażują się w promocję.

  Od dłuższego czasu nie grał na stadionie w Wodzisławiu piłkarz posiadający markę Łukasza Piszczka. Myślę, że wiele osób będzie chciało przyjść właśnie ze względu Piszczka tylko, że wszystko sprowadza się do jednego: ile osób dowie się, że na stadionie w Wodzisławiu będzie on grał.

  Jeżeli będzie duży szum wokół tego meczu, to uważam, że potencjalnie frekwencja może przekroczyć nawet 2,5 tysiąca osób.

  #19252
  Inside anon OW
  Uczestnik

  https://stadiony.net/aktualnosci/2021/08/warszawa_sezon_na_opalanie_krzeselek_rowniez_na_polonii

  Zapraszam do zapoznania się z artukułem, może warto przeprowadzić taki zabieg również na naszym stadionie?

  #19255
  MGol
  Uczestnik

  Wyczytałem to samo odnośnie takie akcji ( nie pamiętam czy na stadiony net czy gdzie indziej) ale zapomniałem wrzucić linka. Dobrze, że wrzuciłeś tego linka. Brawo Ty. Myślę, że taka akcja powinna być również przeprowadzona w Wodzisławiu, skoro miasto dopiero w przyszłym roku ma zamiar przedstawić wizualizację.

  #19340
  Don C.
  Uczestnik

  To można bardzo prosto zrobić. Zburzyć trybunę krytą i korzystając z dofinansowań postawić nową bliżej murawy. Trybuna na 2000 do 2500. I na tym poprzestać czekając na lepsze czasy.Cala resztę otoczyć 10 metrów wysokimi reklamami jak w Niecieczy gdzie uzyskano efekt psychologiczny. Tam nie widać kukurydzy i kur za stadionem u nas nie będzie widać Dziupli i dziadostwa za bramkami. Jak za kilka lat będą lepsze czasy to zrobić drugą trybunę itd. To powinno iść etapami jak np. w Mielcu.

  #19631
  Henry
  Uczestnik

  Mnie martwi ilość meczy rozgrywana na murawie B8, w niedzielę rano juniorzy MKP ,popołudniu juniorki SWD, ogólnie w weekend było rozgrywanych pięć meczy na stadionie ,murawa przeorana dokładnie.

  #19710
  Henry
  Uczestnik

  Widzieliście stadion w Jeleniej ? U nas ma być bardzo podobobny do niego z taką właśnie szeroką bieżnią.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 201)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.