Off Top

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #26317
  MGol
  Uczestnik

  W meczu Rakowa i Cracovii na dwudziestu dwóch zawodników, czterech jest Polakami, z tego jeden po stronie Rakowa i trzech w Cracovii. Na kim tu budować reprezentację? W drugiej połowie jedyny Polak po stronie Rakowa zostaje zmuszona zmieniony i kilka minut Raków gra bez Polaka w składzie. Przyszły mistrz Polski rozgrywa minuty bez Polaka w składzie. Po co grać? Później wchodzi kilku Polaków z ławki. Uważam, że 4 Polaków w składzie to minimum . Ogólnie to cieszę się, że zrezygnowaliśmy z armii najemników bo w trzeciej lidze powinno się grać ludźmi z regionu ale żeby nimi grać trzeba zbudować podstawy…. a na to trzeba czasu, chęci i pieniędzy.

  #26318
  Teett
  Uczestnik

  Myślisz, że to, że mamy teraz samych młodych Polaków w składzie przyniesie nam korzyści w przyszłości? Moim zdaniem za pół roku czeka nas znowu wymiana minimum 80% składu.
  Ja uważam inaczej – wolałem oglądać Tabalę, Sarkiego, Abuladze czy Rodrigueza. Z jednego prostego powodu: jakość. To się chciało oglądać.
  7-8 Polaków w składzie do tego obcokrajowcy, którzy prezentują odpowiednią jakość (tak jak ww.) – ja nie widzę problemu
  (piszę o Odrze, bo ekstraklasa to co innego, tam te proporcje moga byc inne).

  PS: teraz jedynym piłkarzem, który cokolwiek prezentuje z przodu to Elorhan. Szybki, potrafi zagrac jeden na jeden (może jeszcze Gajda)

  #26329
  Don C.
  Uczestnik

  @MGol-kiedy Odra spadła z 1 ligi oddałem dekoder C+ i do dzisiaj go nie mam. Nie interesuje się zbytnio ekstraklapą.Ale to słyszałem że tam większość cudzesów gra. Oczywiście jest to chore ale wynika z tego że te wszystkie szkółki piłkarskie w każdej miejscowości to takie atrapy a chłopaki z Pl zwyczajnie do niczego się nie nadają. Jedyne przez ostatnie lata w polskiej kopanej dobrego to powiększyli ligę i odszedł Boniek.

  #26335
  MGol
  Uczestnik

  Teett na pewno jest łatwiej zarobić na młodym piłkarzu niż na starszym…, dobrzy młodzieżowcy są w cenie i dlatego dlatego są obserwowani. Jeśli chodzi o 3 ligę to 2 czy 3 obcokrajowców podnoszących poziom jest do zaakceptowania ale większa ilość w niższych ligach może doprowadzić do tego co było jesienią. Poza tym obcokrajowcy są drożsi w utrzymaniu, musisz mi zapewnić zakwaterowanie, wypłatę, musi się zaaklimatyzować a i tak nie masz pewności czy w każdym meczu będzie płuca wypluwał za klub. Odnośnie ekstraklasy to mój zarzut wyłącznie był taki, że w każdej ligowej drużynie powinno grać przynajmniej kilkoro Polaków bo ich brak wpływa na reprezentację oraz na brak możliwości rozwoju. Prosty przykład Lecha. Gra kilku Polaków i już pogłoski, że po sezonie Skóraś odejdzie a klub zarobi około 7 mln euro bo na taką kwotę dogadał się klub z jego menedżerem, gdy przedłużali kontrakt. Don choćby w tych szkółkach grali sami zawodnicy pokroju wyżej wymienionego Skórasia a nikt na nich nie postawi to i tak, żaden kariery nie zrobi.

  #26362
  Don C.
  Uczestnik

  Administrator rządzi W Sl. od 17 lat. Obiekty sportowe praktycznie nie istnieją nie licząc tych przy szkołach. A tak np. nasz rywal w tabeli Nysa takie oto zrobiła postępy w samych obiektach sportowych. Teraz dostali pieniądze na stadion i przebudowują natomiast ich oczkiem w głowie wcale nie jest piłka nożna tylko kilka lat temu zafundowali sobie halę widowiskowo – sportową na 2,5 tys za 23 mln.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hala_Nysa
  Ciekawe że tam można ?No ale tam nie ma administratora tylko gospodarz miasta.
  W Nysie koło stadionu mają wielką halę widowiskowo sportową a my mamy …Dziuplę…
  Takimi oto dziadami jesteśmy.

  #26400
  Don C.
  Uczestnik

  Czechy – Polska 3__1 Nowy trener z nazwiskiem za miliony. Niestety stare matoły na boisku.Nieudaczne pokraki bez szybkosci i ambicji grajacy w reprezentacji jakby z łaski. I tego żaden trener nie umie zmienić. ### W Odrze nie ma gwiazd natomiast jedno co łączy z reprezentacją – zaden trener inny na tą chwilę tego nie zmieni czyli zbierania batów.

  #26402
  Henry
  Uczestnik

  Wszystkie drużyny co grały ofensywnym stylem gry trzema napastnikami tak jak Czechy odniosly wczoraj w rozgrywkach Euro przekonywujace zwyciestwa,taktyka ofensywna połaczona z boiskową walką przyniosla czeskim graczom sukces.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.