Inwestycje i wydarzenia – Wodzisław, powiat, region

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 511)
 • Autor
  Wpisy
 • #18778
  MGol
  Uczestnik

  Do 15 sierpnia miasto może złożyć 3 projekty do programu polski ład. Z tego co się orientuje to prezydent zapowiedział: a)złożenie wniosku o modernizację Balatonu, b) złożenie wniosku wraz z PWiK w Wodzisławiu na budowę kanalizacji oraz … no właśnie jeszcze nie wiadomo.

  Wiadomo za to, że w Chorzów zgłosił już projekt przebudowy stadionu Ruchu oscylujący na 200 mln złotych. https://mojchorzow.pl/i,200-mln-zl-na-przebudowe-stadionu-ruchu-chorzow-to-jeden-z-wnioskow-do-polskiego-ladu,200274,929306.html

  Jakie dwa projekty (oprócz stadionu) powinny trafić do tego programu? Według mnie budowa drogi głównej południowej oraz modernizacja Balatonu albo budowa kanalizacji.

  Już niedługo przebudowa dwóch ulic w Wodzisławiu:
  https://www.nowiny.pl/180664-dwie-inwestycje-w-jednej-okolicy-juz-niedlugo-kierowcow-dopadna-utrudnienia-na-ul-radlinskiej-w-wodzislawiu-sl.html

  #18826
  Krzysztof Koczy
  Uczestnik

  #MGol-w biednym Chorzowie 200 mln na stadion? Mają rozmach….. Co do Balatonu jestem na nie. Wystarczy poprawić dojazd i zrobić parking.

  #18835
  Don C.
  Uczestnik

  @MGol-nie po to administrator powołał na stanowisko kustosza MOSiR kibica Górnika żeby stadion modernizować. Jego zadaniem jest być pozorantem na tym stanowisku a obiekt po kawałku rozsprzedawać czy zmieniać jego funkcję robiąc np.Dziuplę czyli pasiekę dla kilku pedagogów.

  #19085
  MGol
  Uczestnik

  Zadanie dotyczące projektu stadionu ma zostać przesunięte na przyszły rok. Ogólnie w 2022 nawet jak powstanie projekt to i tak nikt go w 2023 nie będzie realizował bo są wybory. Kpina. Lata uciekają a Wodzisław nadal stadionu, hali i obwodnicy.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 8 months temu przez MGol.
  #19089
  Angelo
  Uczestnik

  MGol ostatnio tu wyczytałem że Wodzisław to prężnie rozwijające się miasto, a ty tu narzekasz? Chyba miasta pomyliłeś😀😃

  #19090
  Kogut
  Członek

  Przede wszystkim przydałoby się wyremontować sektor gości najlepiej z miejscami siedzącymi bo jest kilka drużyn z ligi (może w przyszłości z Pucharu Polski jak Odra zajdzie daleko) których kibice z pewnością chcieliby zawitać na stadion przu ulicy Bogunińskiej. Fajnie jakby trybuna otwarta została rozbudowana aż do trybuny krytej. Mam na myśli to, żeby miejsca stojące zostały przebudowane do wyglądu trybuny otwartej od miejsca gdzie jest wysypany piasek do miejsc stojących obok krytej trybuny, wtedy stadion wyglądałby świetnie. Oczywiście jakiegoś nowoczesnego obiektu przez dłuuugie lata nie zabaczymy, głównie przez frekwencję na meczach bo nie oszukujmy się ale większość mieszkańców Wodzisławia ma gdzieś Odrę jeśli nie gra w Ekstraklasie/1 lidze, ponadto wiele osób jeżdżących na Odrę nawet nie mieszka w Wodzisławiu (w tym także ja).

  #19093
  Angelo
  Uczestnik

  @sliwka Tak się składa że od tego sezonu w 3 lidze sektor gości nie musi już obowiązkowo posiadać miejsc siedzących jak było wcześniej, tylko musi być ogrodzony płotem i oddzielony sektorami buforowymi. Tak że znając realia działania Mosiru, nie wydają pewnie ani złotówki, na coś co nie jest wymagane regulaminowo.

  #19095
  Kogut
  Członek

  @Angelo jest w ogóle szansa, że w klatce zasiądą kibice gości jeśli byliby chętni czy jest on niedostępny dla kibiców?

  #19097
  Angelo
  Uczestnik

  @sliwka Przy zmienionych przepisach klatka spełnia wymogi regulaminowe a doprowadzić ich tam można z dwóch stron od ul. Czyżowickiej jak bywało w ekstraklasie i na upartego od strony nieczynnej trybuny od Leśnicy, tam tez jest przecież brama wejściowa. To jest jeden z wymogów wniosków licencyjnych jakie klub musi spełnić, tak że na pewno jest podane, że posiadamy klatkę do przyjezdnych.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 8 months temu przez Angelo.
  #19109
  MGol
  Uczestnik

  Angelo o tym czy miasto się rozwija decyduje nie tylko rada miejska czy prezydent. Mimo wszystko to oni mają największy wpływ na to. Uważam, że są dziedziny, w których się rozwijamy ale są i dziedziny, w których jest stagnacja. Po prostu uważam, że przesunięcie projektu na przyszły rok to celowa robota tak jak i zastój w drodze głównej południowej, ponieważ to wszystkim odpowiada. Osobiście również uważam, że należy zacząć od trybuny odkrytej albo kibiców gości, tylko żeby wiedzieć co robić to najpierw trzeba wybrać jakiś zarys tej przebudowy.

  #19135
  Don C.
  Uczestnik

  @MGol- zerknij na mój poprzedni wpis w temacie i wszystko jasne.Nie żebym był jasnowidzem czy wróżbitą ale na temat inwestycji mogę wam opowiedzieć wszystko więc pytajcie 😀 @Angelo-rozwijac to się zaczyna w kilku dziedzinach. Jednak tak długo jak będzie rządził administrator nic na lepsze się nie zmieni w infrastrukturze sportowej. A hasło z miastem po awans brzmi jak kpina co zawsze wam na Nowinach pisałem. Wycięcie kawałka MOSiR pod Dziuplę jest tylko przykładem dziadostwa i panoszenia się pedagogicznej sitwy.Czy ktoś z was protestował? No nie. @Angelo nawet stwierdził że to tak fajnie wygląda.No to masz rozwój szkolnictwa na/przy… stadionie.

  #19174
  Don C.
  Uczestnik

  Administrator miasta i radni także ci opozycyjni są zawsze zgodni w jednej kwestii- dawać zawsze i ile się da na szkoły i przedszkola. Niby na nic nie ma kasy a tu cyk kolejny milion na remont basenu w podstawówce.Wszyscy jednomyślni. Przegłosowane w kilka chwil. Żeby też mieć obraz co jest ile warte na Dziuplę na MOSiR wydano 4,5 mln zł. Na remont o wiele większego budynku MOSiR 1,1 mln. Od razu widać gdzie Pany a gdzie dziady.

  #19180
  Starykibic
  Uczestnik

  Może odetchnijmy trochę od emocji piłkarskich, a że temat to inwestycje i wydarzenia to zapytam, czy ktoś orientuje się co znajdzie się w budowanym obiekcie obok byłego Tesco.

  #19181
  Don C.
  Uczestnik

  @Starykibic-druga część tego co jest po byłym Tesco tyle że większe ok 4 tys.m.Calosc ma tworzyć park handlowy. Na dole ma być fitness na piętrze 4 sklepy ale jakie nie podano.Tak kiedyś wyczytałem.

  #19200
  OWGlozyny
  Uczestnik

  Czy ktos się orientuje jak wygląda sprawa z Odra office? Kto jest jego właścicielem ? Bo z tego co pamiętam budynek został postawiony, żeby Odra miała hajsik z czynszów na funkcjonowanie 🙂

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 511)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.