Odpowiedz na: Sytuacja w klubie – sprawy organizacyjne

#20579
Angelo
Uczestnik

Aby zakończyć wreszcie temat tych wielkich pieniędzy które klub otrzymał od miasta w 2021 r podam z tego co mi wiadomo, na co to poszło i jak zostało rozdysponowane

Pieniądze z miasta przeznaczone powinny być na promocję miasta przez klub- w umowie było ponad 30 punktów do zrealizowania- i to zostało zrobione. Pieniądze trafiły do kluby pod koniec kwietnia (1 rata) a zawodnicy otrzymali wtedy pieniądze za styczeń i luty.

Podsumowując pieniądze z miasta ok 160tyś poszły na wywiązanie się z umowy promocji miasta, na spłatę transferów gotówkowych, które były robione w okręgówce i zostały spłacone częściowo a część nadal trzeba spłacać i na same tylko zaległości względem ZUS, US poszło – ponad 50tyś.To wszystko trzeba było opłacić aby otrzymać licencję na grę w 3 lidze z PZPN.
Reszta z tej sumy czyli około 85 tyś poszło na płace zawodników w 4 lidze i 3 lidze.

Aby uzmysłowić jak te 85 tyś na niewiele starczyło w kosztach utrzymania drużyny, podam jeszcze dodatkowo ile było potrzebnych pieniędzy na miesięczne utrzymanie kadry zawodniczej i trenerskiej w 4 lidze jak i teraz w 3 lidze.
W 4 lidze miesięczny koszt utrzymania drużyny i sztabu trenerskiego to było 28 tyś zł
Teraz w 3 lidze ten sam koszt wynosił już 40 tyś zł a czołowe drużyny w lidze wydają na to min 70 tyś

Podam jeszcze że u nas średnia płaca piłkarzy na podstawie podpisanych kontraktów miała wynosić około 1500 zł a w czołowych drużynach 3 ligi w naszej grupie jest ona na poziomie 2500 tyś zł

Na koniec dodam jeszcze że sezon piłkarski to nie tylko czas kiedy gra liga, ale tak samo jest w to liczony i opłacany piłkarzom okres przygotowawczy do ligi zimą jak i latem, czyli pieniędzy na płace potrzeba na ponad 10 miesięcy a nie tylko na 8 jak ktoś powyżej sobie wyliczył. Wychodzi zatem że z pieniędzy miejskich średnia miesięczna to tylko trochę ponad 8 tyś jaka poszła na płace, a nie 20 jak podano powyżej co stanowi bardzo niewiele przy miesięcznych kosztach płacowych drużyny które podałem powyżej.