Maciej Handwerker nowym prezesem wodzisławskiej Odry!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nowym sternikiem wodzisławskiej Odry został Maciej Handwerker. Poznajcie bliżej naszego nowego prezesa!

Kim jestem i co robię w Odrze Wodzisław? Jestem osobą, która uważa, że rozwiązywanie problemów należy zacząć od precyzyjnej diagnozy. Zacznijmy od powyższego pytania, powinno ono brzmieć następująco: Kim jest ta zupełnie nieznana w naszej okolicy osoba z zewnątrz? “Ten dzień zapowiadał się zupełnie zwyczajnie…”. Na zebraniu udziałowców Odry pojawiłem się z inicjatywy jednego z właścicieli, który jest równocześnie sponsorem klubu, który w gorszych warunkach niż panujące w Wodzisławiu potrafił stworzyć potężną akademię szkolącą ponad 300 dzieciaków – Sparty Katowice. Jako wiceprezes Sparty, miałem podzielić się doświadczeniem zdobytym przy współtworzeniu katowickiego klubu. Zarząd Klubu Odra Wodzisław został postawiony przed nagłą koniecznością zmiany prezesa. W Sparcie udało nam się zdobyć różnorodne finansowanie, przekształcić stowarzyszenie w organizację pożytku publicznego czy skorzystać z możliwości, jakie daje Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Podjęto decyzję, że moje doświadczenie jako osoby od rozwiązywania problemów i umiejętność znalezienia płaszczyzny do rozmowy, mogą pomóc Odrze w zrobieniu kolejnego kroku do powrotu na przysługujące Jej miejsce. Jestem więc nie tylko człowiekiem z zewnątrz, ale i człowiekiem z doświadczeniem. Uważam, że obie te cechy dają mi ogromną przewagę w ocenie sytuacji, identyfikacji problemów i przede wszystkich w skutecznym wdrażaniu rozwiązań. Nie bez znaczenia jest też duże zaufanie, jakim obdarza mnie główny sponsor Sparty a zarazem Odry. W ten zwyczajny dzień ze spotkania wyszedłem już jako prezes klubu, którego zmagania w Ekstraklasie śledziłem jeszcze jako bajtel. Przechodzą mnie dreszcze na samą myśl o tym, jak wspaniałym, utytułowany klubem z tradycjami i wspaniałymi kibicami jest ODRA WODZISŁAW. Teraz przede mną trudna misja, aby na zaufanie podobne do tego, jakim obdarzył mnie sponsor, zasłużyć również wśród drużyny i kibiców.

Jak będą wyglądały moje pierwsze działania? Po pierwsze chciałem powiedzieć, że lubię wyzwania, a prezesura w Odrze to z pewnością wyzwanie przez duże W. Na pewno potrzebuję trochę czasu na zorientowanie się w sytuacji panującej w Klubie. Będę miał wiele pytań, na podstawie których spróbuję ocenić, co działa prawidłowo, a co wymaga zmiany. Jako osobie z zewnątrz może mi być łatwiej spojrzeć na aktualne problemy Odry z szerszej perspektywy, dlatego będę przyglądał się uważnie. Będę ubiegał się o spotkanie z Panem Prezydentem oraz z innymi ważnymi osobami działającymi w wodzisławskim sporcie, aby przedstawić swój pomysł na prowadzenie Klubu. Mam plan na finansowanie hybrydowe Odry, nie chcę, aby klub był uzależniony tylko od jednego źródła finansowania. Będę zabiegał o powiększenie grona udziałowców i sponsorów.

Liczę na udział Kibiców w tym przedsięwzięciu. Chętnie się z Wami spotkam przed domowym meczem 18 maja, aby poznać Wasze odczucia. Chciałbym zmienić sposób postrzegania klubu nie przez pryzmat jego problemów, ale osiągnięć i aby miejscowa społeczność była dumna mówiąc o Odrze. Chcę, żeby wyniki drużyny przybliżały ją do poziomu centralnego. Dziękuję Właścicielom za okazane zaufanie i proszę o nie również kibiców i całą drużynę!

Udostępnij: