Mariusz Adamczyk wiceprezesem Odry!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nowym wiceprezesem wodzisławskiej Odry został Mariusz Adamczyk!

Nasz nowy wiceprezes urodził się 26 maja 1988r. w Wodzisławiu Śląskim. Jest absolwentem PWSZ w Raciborzu, gdzie zdobył wykształcenie jako socjolog w specjalizacji media i komunikacja społeczna. Następnie ukończył GWSH w Katowicach, uzyskując tytuł magistra zarządzania w sporcie, a tematem jego pracy dyplomowej było: „Kreowanie wizerunku sportowego na przykładzie klubu Odra Wodzisław Śląski”.

Mariusz od dziecka jest wiernym kibicem Odry Wodzisław, a jego pierwszym meczem na Alei było spotkanie Ekstraklasy w 2001r., kiedy to Duma Wodzisław pokonała wielką Wisłę Kraków 1:0. Jest również współzałożycielem oraz członkiem zarządu, pełniącego funkcję skarbnika kibicowskiego stowarzyszenia „Nasza Odra Socios”, które powstało w 2021 roku. Od wielu lat jest także spikerem na meczach naszego klubu. 15 marca 2024r., Mariusz został mianowany na funkcję członka rady nadzorczej klubu.

Komentarz Mariusza, po tym jak został wiceprezesem:

„Jest mi niezmiernie miło, że mój wkład w klub został zauważony i zostałem wybrany wiceprezesem Odry Wodzisław. Jest to można powiedzieć spełnienie kolejnego marzenia. Oczywiście zdaję sobie sprawę, jak trudne czeka mnie wyzwanie oraz jaki ogrom pracy trzeba będzie włożyć i wykazywać zaangażowanie, by sprostać temu zadaniu. Jednak jestem pewny, że to się uda wspólnymi siłami. Liczę na dobrą współpracę z właścicielami klubu, radą nadzorczą oraz całym zarządem z Prezesem Maciejem na czele. W szczególności wiążę nadzieje z naszymi wiernymi sympatykami i kibicami, którzy są esencją klubu oraz w dalszym ciągu oczekuję bliskiej współpracy z „Socios”.

Mam również głęboką nadzieję, że nowo utworzony samorząd w naszym mieście pozwoli na jeszcze lepsze relacje, wzajemną i rzetelną współpracę z naszym głównym partnerem jakim jest Miasto Wodzisław Śląski. Chcielibyśmy wspólnie wypracować długofalową strategię współpracy, opierającą się na pomocy finansowej Miasta, która pozwoli nam spokojnie patrzeć w przyszłość i planować jak też realizować coraz wyższe cele, przez co będziemy się odpłacać dobrą promocją swojego regionu, by znowu być główną „wizytówką” naszego Miasta.

Na koniec chciałbym bardzo podziękować byłemu już Prezesowi – Marcinowi Piwońskiemu, który podjął się misji uratowania Odry, która płynęła już bardzo szybkim i złym nurtem. Bardzo dużo spraw zostało naprawione oraz wyjaśnione zaniechania z wielu lat wstecz. Dziękuję też za to, że mogłem wiele się od niego uczyć. A nam czyli nowemu zarządowi pozostaje dokończyć dzieła i wyprowadzić klub na prostą. Następnie usiądziemy wszyscy z interesariuszami klubu i nakreślimy nowe cele.”

Udostępnij: