Odra gromi w pucharze!

• 7 września 2023
  • 0
  • 533 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała LKS Start Mszana aż 6:0 i awansowała do kolejnej rundy Poltent Pucharu Polski. Bramki dla Odry zdobywali: Mateusz Słodowy, Łukasz Gajda, Nikodem Powroźnik, Szymon Kalisz oraz dwukrotnie Piotr Grober.

Sztab szkoleniowy Odry mając na uwadze napięty terminarz zdecydował się na wystawienie nieco innego składu niż miało to miejsce w rozgrywkach ligowych. Nie przeszkodziło to w świetnym rozpoczęciu spotkania, bowiem już w 7 minucie Mateusz Słodowy wyprowadził Odrę na prowadzenie. Jak się okazało, w pierwszej odsłonie meczu była to jedyna bramka i do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 1:0 dla Odry.

Druga połowa to prawdziwy popis gry podopiecznych Michała Czyża. Odra nie tylko zdołała podwyższyć prowadzenie co wręcz rozłożyła na łopatki ekipę z Mszany. Strzelaninę po przerwie rozpoczął Piotr Grober, który także zdobył ostatnią bramkę spotkania ustalając wynik na 6:0. W międzyczasie do siatki rywala trafiali Łukasz Gajda, Nikodem Powroźnik oraz Szymon Kalisz. Odra nie pozwoliła rywalowi na rozwinięcie skrzydeł i w bardzo przekonującym stylu awansowała do kolejnej rundy Poltent Pucharu Polski. Już w sobotę Odra zmierzy się przy Bogumińskiej 8 z drużyną MRKS-u Czechowice Dziedzice. Początek starcia już o godzinie 16:00.

Odra Wodzisław 6:0 Start Mszana

Odra: Kuszka – Kopała, Słodowy, M. Grober, Nicpoń – Waleczek, Laskowski, Gącik – Krzyżok, H. Grober, P. Grober

Bramki: 7’ Słodowy, 54’ Gajda, P. Grober 54’ i 77’, Gajda 64’, Kalisz 75’

Trener: Michał Czyż