Wysokie zwycięstwo w Lędzinach!

• 3 września 2023
  • 0
  • 2180 Wyświetleń

Odra Wodzisław sprostała oczekiwaniom i pewnie pokonała MKS Lędziny aż 5:0. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobywali: dwukrotnie Łukasz Gajda a także Mateusz Słodowy, Szymon Kalisz oraz Mateusz Grober.

Spotkanie od samego początku toczone było pod dyktando Odry. Udokumentowaniem tej przewagi była bramka autorstwa Szymona Kalisza w 12 minucie, który w sytuacji oko w oko z bramkarzem gospodarzy nie dał mu najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Odra pobudzona zdobytą bramką starała się nadal atakować i w 22 minucie podwyższyła prowadzenie za sprawą Łukasza Gajdy, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. W 33 minucie Odra zdobyła kolejną bramkę! Tym razem nie z akcji a z rzutu karnego piłkę do bramki gospodarzy skierował Mateusz Słodowy. 3:0 dla Odry i absolutnie pewne prowadzenie. W pierwszej połowie Odra mogła zdobyć jeszcze więcej bramek, a najbliżej był Mateusz Słodowy, którego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce bramki MKS-u Lędziny.

Druga połowa nadal rozgrywana była pod naciskiem ataków Odry. W 56 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Łukasz Gajdy, który wykorzystał przytomne odegranie Jakuba Pawełka i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W 65 minucie wynik spotkania na 5:0 ustalił Mateusz Grober, który zamknął dośrodkowanie swojego brata – Piotra i strzałem z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. W dalszej fazie meczu Odra choć miała cały czas przewagę to starała się bardziej gospodarować swoimi siłami i ostatecznie nie ujrzeliśmy już więcej bramek tego dnia. Odra pokonuje MKS Lędziny 5:0 i pozostaje na pozycji lidera. Już w najbliższą sobotę Odra podejmie na własnym stadionie ekipę MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

MKS Lędziny 0:5 Odra Wodzisław

Odra: Wrzosek – Kłosek, Słodowy, Karwot, Wilczek – Kalisz, Wodnicki, Pawełek – Gajda, Roguła, Powroźnik

Rezerwowi: Kuszka, M. Grober, Kopała, H. Grober, P. Grober, Laskowski, Gącik, Krzyżok, Polak

Trener: Michał Czyż

Bramki: 12’ Kalisz, 22’ i 56’ Gajda, 33’ Słodowy (karny), 65’ M. Grober