Wygrana w czwartej grze kontrolnej

• 22 lipca 2023
  • 0
  • 1307 Wyświetleń

Piłkarze Odry Wodzisław wygrali 3:1 w swojej czwartej grze sparingowej tego okresu przygotowawczego. Przeciwnikiem Odry była Victoria Częstochowa.

Od początku spotkania Odra przeważała, stwarzając sobie kilka sytuacji. W 13’ minucie zawodnik testowany znalazł się w okolicach 30 metra i pokonał bramkarza gości pięknym uderzeniem po dalszym rogu. Niebiesko-czerwoni nie zwalniali, kreowali sobie kolejne akcje. W 20’ minucie po dograniu w pole karne do piłki dopadł Jakub Białas i mocnym uderzeniem z woleja władował futbolówkę do bramki Victorii. Zawodnicy z Częstochowy również stwarzała sobie kilka sytuacji, lecz żadnej z nich wykorzystali. W 26’ minucie Wodzisławianie ruszyli na bramkę rywali. Pięknym rajdem z piłką popisał się Kuba Pawełek, który dograł do wbiegającego Jakuba Białas i popularny ‘’Biały’’ drugi raz pokonał bramkarza gości. Do przerwy oglądaliśmy jeszcze kilka sytuacji, lecz wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części spotkania Odra w całkowicie odmienionym składzie ruszyła na bramkę częstochowian. Do głosu w 60’ minucie doszli biało-zieloni, gdzie w polu karnym znalazł się Dawid Jargosz i strzelił pierwszą bramkę dla drużyny z Częstochowy. Do końca spotkania oglądaliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji zarówno po stronie Odry i Victorii, jednakże wynik nie uległ już zmianie. Kolejny sparing Duma Wodzisławia rozegra już za tydzień, gdzie zmierzy się ze Spartą Katowice o godzinie 11:00 na obiekcie Gosław Sport Center.

Wyjściowa XI: Mucha – Testowany, Słodowy, Testowany, Wilczek– Testowany, Kalisz, Testowany, Białas – Testowany, Pawełek.

Bramki: 13’ Zaw. Testowany, 20’ Jakub Białas (asysta: Kuba Pawełek). 26’ Jakub Białas (asysta: Kuba Pawełek), 60’ Dawid Jargosz (Victoria).

Trener: Michał Czyż.