Miłe złego początki

• 11 czerwca 2023
  • 0
  • 834 Wyświetleń

Odra Wodzisław uległa we wczorajszym spotkaniu z Polonią Nysa 2:4. Bramki dla Odry zdobyli Marcin Ośliźlok oraz Elorhan Matheus. W przyszłą sobotę Niebiesko-Czerwonych czeka ostatni mecz sezonu przeciwko Carinie Gubin.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla Odry bowiem już w 6 minucie Marcin Ośliźlok wyprowadził Odrę na prowadzenie, gdy przytomnie uprzedził w polu karnym obrońcę i wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Bartłomieja Barańskiego. Strzelona bramka wyhamowała zapędy Odry a do głosu doszli piłkarze z Nysy, którzy coraz śmielej atakowali. W 27 minucie goście wyrównali, gdy strzałem głową po rzucie rożnym popisał się Jan Leończyk. W 40 minucie Polonia objęła prowadzenie po bramce autorstwa Macieja Rakoczego. Do przerwy Odra przegrywała 1:2.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się i to piłkarze z Nysy byli bardziej aktywni. Goście poszli za ciosem i w 51 minucie zdobyli kolejną bramkę wykorzystując dużą bierność bloku defensywnego Odry. Dosłownie chwilę później Elorhan Matheus wlał nadzieję w serca kibiców Odry popisując się pięknym trafieniem z dystansu i zmniejszając straty. W tym momencie Odra przegrywała jedną bramką i mogliśmy zakładać, że uda się pokusić o choćby remis, jednak rzeczywistość okazała się brutalna. Już w 58 minucie goście zadali ostateczny cios i ponownie wykorzystali fatalne zachowanie naszej obrony. W późniejszych fragmentach spotkania zawodnicy z Nysy mogli zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale Odrę uratował słupek. Ponadto Polonia nie wykorzystała rzutu karnego. Do końca meczu nie byliśmy już świadkami kolejnych bramek i mecz zakończył się wygraną gości 2:4. Trzeba uczciwie stwierdzić, że było to bardzo słabe spotkanie w wykonaniu Odry. Pozostało mieć nadzieję, że już za tydzień nasi zawodnicy staną na wysokości zadania i udanie pożegnamy się z III ligą, gdy zmierzymy się z Cariną Gubin.

Odra Wodzisław 2:4 Polonia Nysa

Odra: Gorel – Mroczko, Batelt, K.Krzyżok, Mociak – Krężelok, Zdunek, Barański – Gajda, Elorhan, Ośliźlok

Rezerwowi: Poźniak, Szewczyk, Pietrowski, Roguła, Popczyk, B.Krzyżok

Bramki: Ośliźlok 6’, Elorhan 54’ (Odra) – Leończyk 27’, Rakoczy 40’, Kotowicz 51’, Zimoń 58’ (Polonia)

Trener: Piotr Hauder