Elorhan show! Odra wygrywa z Lechią

Odra zdołała odwrócić losy meczu i pokonała przed własną publicznością Lechię Zielona Góra 2:1. Bohaterem spotkania został Elorhan Matheus, który zdobył obie bramki dla Dumy Wodzisławia.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla Odry, bowiem już w 2 minucie spotkania goście wykorzystali błąd defensywy Odry i objęli prowadzenie. Na domiar złego niedługo później z kontuzją boisko opuścił Kamil Miensopust. Badania wykazały, że Kamil skręcił kolano. Odra nie zamierzała się jednak załamywać i jeszcze przed przerwą zdobyła wyrównującą bramkę za sprawę Elorhana, który fantastycznie zszedł z piłką do środka i soczystym strzałem po długim słupku nie dał szans bramkarzowi Lechii. Do przerwy było zatem 1:1.

Druga odsłona meczu nie była tak porywająca, obie drużyny próbowały zdominować walkę o środek pola, dzięki czemu przez dłuższy fragment meczu był to klasyczny mecz walki. W 77 minucie Odra objęła prowadzenie. Ponownie w roli głównej Elorhan, który kapitalnym uderzeniem z dystansu wyprowadził Odrę na prowadzenie. W doliczonym czasie gry goście mogli wyrównać stan meczu, ale nie wykorzystali swojej okazji. Piłkarze gości reklamowali sędziemu potencjalne zagranie ręką, a jeden z zawodników Lechii za swoje protesty otrzymał czerwoną kartkę. Ostatecznie Odra wygrywa 2:1 i nadal pozostajemy w grze o utrzymanie. Następny mecz Odra rozegra już w środę, a będzie to wyjazdowe starcie z Polonią Bytom.

Odra Wodzisław 2:1 Lechia Zielona Góra

Odra: Szewczyk – Mroczko, Batelt, Miensopust, Białas – Mociak, Gajda, Zdunek, Elorhan, Barański – Popczyk

Rezerwowi: Gorel, Pietrowski, Poźniak, Kalisz, Flak, Roguła, B.Krzyżok, Ośliźlok

Trener: Piotr Hauder

Bramki: Surożyński 2’ (Lechia), Elorhan 40’ i 77’ (Odra)