Po meczu: Górnik II Zabrze – Odra Wodzisław

• 16 kwietnia 2023
  • 0
  • 1139 Wyświetleń

Duma Wodzisławia wraca na tarczy z Zabrza! Odra uległa rezerwom tamtejszego Górnika 3:1!

Od samego początku meczu nie brakowało walki, dużo fauli zarówno Odry jak i Górnika, każda z drużyn kreowała sobie akcje lecz to Zabrzanie wykorzystali swoją okazję otwierając wynik spotkania w 10 minucie za sprawą Mateusza Chmarka. Gospodarze niespełna 3 minuty później stanęli przed kolejną dogodną sytuacją, na nasze nieszczęście w polu karnym odnalazł się dobrze w Wodzisławiu znany Marcin Wodecki podwyższając prowadzenie Górnika. Po tej bramce Odra nie zamierzała się poddawać tworząc sobie jeszcze kilka okazji, ale niestety żadnej nie udało się wykorzystać. W 40 minucie w okolicach pola karnego świetnie odnalazł się Daniel Ściślak dając trzecią bramkę dla Górnika. Do szatni schodziliśmy przy wyniku 3:0.

Duma Wodzisławia w drugą połowę weszła na bardzo dużym zaangażowaniu mocno presując zawodników drużyny przeciwnej. W dalszej części spotkania gra zwolniła na tempie, dużo rozgrywania z tyłu. W dalszym etapie gry zawodnicy obu drużyn wykreowali sobie jeszcze kilka akcji, lecz to Odra stanęła w lepszej sytuacji gdzie w okolicach szesnastki znalazł się Mateusz Popczyk, który niestety uderzył w poprzeczkę. Pod koniec meczu Wodzisławianie mieli kolejną dogodną sytuacje ale piłka niestety po uderzeniu trafiła w słupek. W ostatniej minucie meczu przed szansą stanął Marcin Oślizlok, który znalazł się w okolicy rogu tzw. ”piątki” i zapakował piłkę do bramki przysłowiową podcinką. Następny mecz Duma Wodzisławia rozegra w sobotę o godzinie 16:00 na Stadionie Aleja z rezerwami Rakowa Częstochowa!

Odra: Szewczyk – Białas, Batelt, Krzyżok, Mroczko – Gajda, Zdunek, Barański, Elorhan, Roguła – Oślizlok

Rezerwowi: Poźniak, Miensopust, Kalisz, Popczyk, Krężelok, Flak, B. Krzyżok, M. Pietrowski, P. Mociak

Trener: Piotr Hauder

Bramki: 11’ Mateusz Chmarek, 13’ Marcin Wodecki 41’ Daniel Ściślak, 92’ Marcin Oślizlok