Powalczyć o kolejne ligowe zwycięstwo!

Piłkarze Odry Wodzisław już dziś rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem przeciwnikiem Dumy Wodzisławia będzie drugi zespół Górnika Zabrze. Mecz w ramach 24. kolejki III Ligi rozpocznie się w dzisiejsze popołudnie o godzinie 17:00 w Zabrzu. Informujemy również, że spotkanie rozegrane zostanie bez udziału publiczności.

 

Nasi dzisiejsi rywale zajmują aktualnie 8 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 33 punktów. Na bilans składają się 10 wygranych, 3 remisy oraz 10 porażek. W meczach Górnika zwykle pada sporo bramek, czego potwierdzeniem jest zdobycie przez podopiecznych Arkadiusza Przybyły 48 trafień podczas, gdy stracili ich 45. Ostatni mecz ligowy piłkarze z Zabrza przegrali na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica aż 5:1. Honorową bramkę dla zabrzan zdobył Mateusz Chmarek. Dużo lepiej gracze Górnika spisali się w środę, gdy w finale Okręgowego Pucharu Polski zdemolowali Gwarka Ornontowice 7:0. Najlepszymi strzelcami drużyny jest aż 4 zawodników z dorobkiem 6 goli – Daniel Ściślak, Michał Rostkowski, Alan Lubaski oraz dobrze znany w Wodzisławiu – Marcin Wodecki.

 

Odra Wodzisław nadal okupuje ostatnie miejsce w tabeli, jednak po ostatnim spotkaniu nastroje uległy poprawie. Wszystko dzięki okazałej wygranej 5:2 przeciwko rezerwom Chrobrego Głogów. Odra do wyjścia ze strefy spadkowej szukać będzie kolejnych wygranych, dlatego do Zabrza nasi ulubieńcy jadą z jasnym zamiarem wywalczenia kompletu punktów. Nie będzie to jednak łatwe, a kilka miesięcy temu w Wodzisławiu lepsi okazali się nasi jutrzejsi rywale wygrywając w samej końcówce 3:2. Miejmy nadzieję, że już za kilka godzin sytuacja się odwróci i to Duma Wodzisławia wróci z Zabrza z 3 punktami. Początek spotkania o godzinie 17:00! Spotkanie transmitowane będzie na klubowym kanale Górnika na platformie YouTube.

 

 

Udostępnij: