Zapowiedź meczu: Odra Wodzisław – LKS Goczałkowice

Runda wiosenna sezonu 2022/23 nabiera rozpędu. Po inauguracji przeciwko Pniówkowi Pawłowice już dziś piłkarze Odry Wodzisław zmierzą się z ekipą LKS Goczałkowice. Spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 15:00.

Szkoleniowcem naszego dzisiejszego rywala jest Damian Baron, który pracę z zespołem rozpoczął 20 lutego 2021 roku. LKS Goczałkowice zajmują aktualnie 13 miejsce w ligowej tabeli mając na koncie 18 punktów, które wywalczyli w 18 meczach. Na ten dorobek składają się 4 zwycięstwa, 6 remisów oraz 8 porażek. Bilans bramkowy to 17 trafień zdobytych oraz 27 straconych. Zdecydowanie najlepszym strzelcem drużyny jest Krzysztof Kiklaisz, który na swoim koncie ma już 8 bramek. Drużyna z Goczałkowic w przerwie zimowej dokonała 5 transferów, w tym dobrze znanego z gry w Odrze – Jana Borka. To nie jedyny piłkarz, który w przeszłości występował dla Odry, gdyż w kadrze znajduje się także Radosław Dzierbicki. Do sobotniego spotkania z Odrą zespół Damiana Barona przystępuje w najsilniejszym składzie. Warto odnotować, że po 15 miesiącach do gry wrócił kapitan Goczałkowic – Łukasz Piszczek, pomagając swojej drużynie w wygranej nad rezerwami Miedzi Legnica 2:0.

Odra od swojego najbliższego przeciwnika zgromadziła 3 punkty mniej. Tydzień temu piłkarze Dumy Wodzisław wywalczyli 1 oczko w wyjazdowym meczu z Pniówkiem Pawłowice. Debiutancką bramkę dla Odry zdobył Łukasz Gajda. W pierwszym starciu Odry z Goczałkowicami górą byli zawodnicy z Wodzisławia, którzy na wyjeździe zdołali zwyciężyć 2:0. Dzisiaj Niebiesko-Czerwonych czeka przysłowiowy mecz o 6 punktów a ewentualne zwycięstwo pozwoli naszej drużynie zrównać się punktami z drużyną z Goczałkowic. Pierwszy gwizdek arbitra już za parę godzin.

 

 

 

Udostępnij: