Remis w Pawłowicach

Odra Wodzisław zremisowała w swoim pierwszym wiosennym spotkaniu w ramach III Ligi. Wyjazdowe starcie z Pniówkiem Pawłowice zakończyło się wynikiem 1:1. Swoją debiutancką bramkę dla Odry zdobył Łukasz Gajda zaś dla Pniówka trafił Dawid Morcinek.

Od pierwszej minuty kibice, którzy pojawili się na trybunach mogli obserwować typowy mecz walki. Zarówno Odra jak i Pniówek próbowali zdominować środkową część boiska co sprawiło, że bramkowych sytuacji nie było zbyt wiele. To jednak nie przeszkodziło, żeby w 31 minucie Odra objęła prowadzenie. Po bardzo składnej akcji, świetnym uderzeniem popisał się Łukasz Gajda, który nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. Gdy wydawało się, że na przerwę piłkarze zejdą przy wyniku 0:1, gracze z Pniówka zdołali wyrównać za sprawą Morcinka.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie zmienił się, nadal obserwowaliśmy sporo walki i pojedynków na murawie. Szanse na zdobycie decydującej bramki mieli zarówno gospodarze jak i Odra jednak nie byliśmy już świadkami kolejnych bramek. Ostatecznie podopieczni Piotra Haudera wywożą z Pawłowic jeden punkt, remisując 1:1. Już za tydzień piłkarze Dumy Wodzisławia podejmą na Bogumińskiej LKS Goczałkowice.

Pniówek Pawłowice 1:1 Odra Wodzisław

Odra: Szewczyk – Mroczko, Batelt, Krzyżok, Białas – Krężelok, Kalisz(46′ Popczyk), Barański – Gajda(91′ Mociak), Roguła(70′ Elorhan), Oślizlok(90′ Flak).

Trener: Piotr Hauder

Pniówek: Zapała – Groborz, Glenc, Szary, Morcinek (82′ Płowucha) – Szkatuła, Musioł, Szatkowski, Spratek (46′ Grzebieluch), Herman (77′ Wiciński) – Brychlik

Trener: Sławomir Szary

Bramki: Gajda (Odra) 31’, Morcinek (Pniówek) 45’