Komunikat ws. Jakuba Kuczery i Elorhana Matheusa

Klub Odra Wodzisław pragnie oficjalnie poinformować, że macierzyste kluby Jakuba Kuczery oraz Elorhana Matheusa, czyli Garbarnia Kraków oraz Hutnik Kraków zdecydowały się skrócić wypożyczenia obu piłkarzy.

Oznacza to, że obaj zawodnicy nie będą kontynuowali gry dla Odry Wodzisław po Nowym Roku i wrócą do ww. klubów, gdzie dokończą sezon 2022/23.

Jakub Kuczera po dobrych występach w letnich meczach kontrolnych przykuł uwagę sztabu szkoleniowego, który zdecydował się na pozyskanie tego piłkarza. Już w pierwszym ligowym meczu Kuczera pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności i zimną krew pod bramką rywala, zdobywając dwie bramki w starciu z Pniówkiem 74 Pawłowice. W kolejnych meczach napastnik dołożył do swojego dorobku bramkowego jeszcze kilka trafień i ostatecznie rundę jesienną zakończył z 7 bramkami.

Elorhan Matheus dołączył do Odry Wodzisław z Hutnika Kraków. Na początku rundy brazylijski pomocnik pojawiał się na boisku sporadycznie, ale od kiedy trenerem Niebiesko-Czerwonych został Piotr Hauder, dostawał więcej szans. W sumie Elorhan jesienią uzbierał 7 występów i rozegrał 359 minut.

Jednocześnie informujemy, że nasz klub pozostaje w stałym kontakcie z oboma klubami.

Udostępnij: