Zapowiedź: Carina Gubin – Odra Wodzisław

Odra Wodzisław zmierzy się z Cariną Gubin w wyjazdowym spotkaniu 17. kolejki rozgrywek III ligi, grupy trzeciej. Będzie to ostatnie spotkanie Dumy Wodzisławia w rundzie jesiennej sezonu 2022/23.

Kibice Odry Wodzisław mogą mieć bardzo mieszane uczucia dotyczące występów drużyny w rundzie jesiennej. Odra po serii słabych wyników utknęła w strefie spadkowej i mimo trzech spotkań z rzędu bez porażki, Niebiesko-Czerwoni wciąż znajdują się pod kreską. Niezwykle ważne będzie więc udane zakończenie rundy jesiennej.

Duma Wodzisławia w przypadku zwycięstwa i korzystnego wyniku w spotkaniach rywali może sprawić, że zimy nie spędzi w strefie spadkowej. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bo Odra zmierzy się z Cariną Gubin. Podopieczni trenera Piotra Haudera wygrali w tym sezonie zaledwie jedno spotkanie poza swoim domem, a mecz w Gubinie będzie kolejnym testem dla piłkarzy z województwa śląskiego.

W poprzedniej kolejce Odra zremisowała na wyjeździe z Polonią Nysa, a Carina Gubin podzieliła się punktami z rezerwami Miedzi Legnica. Różnice punktowe w dolnych rejonach tabeli są naprawdę niewielkie, więc każdy zdobyty punkt jest jak na wagę złota.

Oba zespoły do sobotniego starcia podchodzą w zgoła odmiennej formie. Odra notuje obecnie passę trzech spotkań z rzędu bez porażki, a z kolei Carina Gubin nie wygrała już od trzech meczów.

Niebiesko-Czerwoni będą chcieli nawiązać do poprzedniego sezonu, kiedy to na rozgrywanym na stadionie w Gubinie spotkaniu, udało im się zgarnąć komplet punktów po bramce Mateusza Mielczarka.

Carina znajduje się w tabeli na 12. miejscu i ma cztery punkty przewagi nad Odrą, więc nawet w przypadku porażki może być przekonana, że Duma Wodzisławia ich nie wyprzedzi.

Początek spotkania Carina Gubin – Odra Wodzisław w sobotę o godzinie 13:00.

Udostępnij: