Zapowiedź: Polonia Nysa – Odra Wodzisław

Już tylko dwa mecze pozostały do końca rundy jesiennej rozgrywek III ligi, gr. 3. Na pierwszy ogień Odra Wodzisław zmierzy się na wyjeździe z Polonią Nysa w ramach 16. kolejki tych rozgrywek.

Piłkarze Odry Wodzisław zrobią wszystko, aby pozostałych dwóch kolejkach zdobyć jak najwięcej punktów. Trener Piotr Hauder i jego podopieczni z pewnością nie będą chcieli przerwy zimowej spędzić w strefie spadkowej, gdzie obecnie się znajdują.

Duma Wodzisławia jest na 16. miejscu w tabeli, ale ma zaledwie punkt straty do będącego w bezpiecznej strefie LKS-u Goczałkowice-Zdrój. Niebiesko-Czerwoni w ubiegły weekend byli o włos od zdobycia upragnionych trzech punktów w starciu z MKS-em Kluczbork, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się podziałem punktów, tak jak w starciu dwie kolejki temu przeciwko rezerwom Miedzi Legnica.

Poprawa gry i organizacji na boisku piłkarzy Odry jest zauważalna, a dwa mecze z rzędu bez porażki tylko to potwierdzają. W piątek zawodników z Wodzisławia czekać jednak będzie trudne zadanie na boisku w Nysie.

Polonia Nysa jako beniaminek radzi sobie w tym sezonie naprawdę dobrze. Nasi jutrzejsi rywale zajmują obecnie 8. pozycję, z dorobkiem 20 punktów. Nysa wszystkie swoje zwycięstwa (6) w tym sezonie zaliczyła właśnie na swoim terenie, co tylko potwierdza, jak trudne zadanie będzie czekało podopiecznych trenera Haudera w jutrzejszym meczu.

Nasi rywale notują obecnie serię trzech domowych zwycięstw z rzędu, w tym wygrana 4:1 z Lechią Zielona Góra, co udowadnia ich klasę w meczach przed własną publicznością. Odra dotychczas rozegrała 13 spotkań przeciwko ekipie Polonii Nysa. Zaliczyła w tym okresie 6 zwycięstw, 4 remisy i 3 razy ponosiła porażkę.

Będzie to pierwsze spotkanie Odry Wodzisław z Polonią Nysa od 2014 roku, kiedy oba zespoły zmierzyły się w ramach Pucharu Polski Opolskiego ZPN. Polonia wygrała tamten mecz 2:0.

Początek meczu Polonia Nysa – Odra Wodzisław o godzinie 13:00. Nie będzie dostępnej transmisji meczu, dlatego zachęcamy do śledzenia relacji w naszych mediach społecznościowych.

Udostępnij: