Cenny remis w Legnicy

• 30 października 2022
  • 0
  • 792 Wyświetleń

Odra Wodzisław zremisowała 2:2 z rezerwami Miedzi Legnica w spotkaniu 14. kolejki rozgrywek III ligi, grupy trzeciej. Bramki dla ekipy Dumy Wodzisławia zdobyli Przemysław Szkatuła oraz Michał Gałecki.

Po nieudanym debiucie na ławce trenerskiej na Stadionie Aleja, trener Piotr Hauder szykował się do swojego pierwszego wyjazdowego meczu w roli szkoleniowca Odry Wodzisław. Szkoleniowiec Niebiesko-Czerwonych na mecz z rezerwami Miedzi Legnica postanowił dokonać kilku zmian. Do pierwszego składu wskoczyli m.in. 17-letni bramkarz Wiktor Gorel, czy też Elorhan.

Odra dobrze rozpoczęła spotkanie. Dominowała przez pierwszy kwadrans i stworzyła sobie kilka groźnych okazji do zdobycia bramki. W 4. minucie Radosław Kruppa oddał strzał głową, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Kilka minut później strzał z rzutu wolnego oddał Przemysław Szkatuła, ale też niecelnie.

W 16. minucie po raz pierwszy do głosu doszła ekipa gospodarzy, ale Odrę przed utratą bramki uchronił Wiktor Gorel, który popisał się udaną interwencją. Dziesięć minut później strzał na bramkę rywala oddał Elorhan, ale tym razem doskonale zachował się golkiper Miedzi. W 30. minucie po faulu na piłkarzu gospodarzy sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł kapitan rezerw z Legnicy Marcin Garuch, który pewnie trafił do siatki. Oszołomieni stratą bramki Niebiesko-Czerwoni nie zdołali jeszcze ułożyć swojej gry, a Miedź zadała drugi cios, gdy w 37. minucie do bramki trafił Mehdi Lehaire.

Goście starali się odpowiedzieć. W 42. minucie groźny strzał z dystansu oddał bardzo aktywny od pierwszego gwizdka sędziego Przemysław Szkatuła, ale piłka nie wylądowała w siatce Miedzi. Gospodarze jeszcze przed przerwą mogli zdobyć trzecią bramkę, ale Odrę przed stratą bramki uchroniła poprzeczka.

Piłkarze Odry zdawali sobie sprawę w jak trudnej i niewygodnej sytuacji się znaleźli, dlatego w drugiej części meczu musieli postawić wszystko na jedną kartę, w poszukiwaniu odwrócenia niekorzystnego wyniku. Aktywny był Elorhan, który starał się kreować grę, swoje okazje miał Igor Karpenko, który pojawił się na boisku z ławki rezerwowych.

Duma Wodzisławia dopięła swego w 75. minucie, kiedy do siatki trafił Przemysław Szkatuła. Odra miała kwadrans do końca spotkania, by poszukać bramki wyrównującej, a potem może i tej dającej zwycięstwo. Ostatecznie udało się wypełnić tylko połowę tego planu. W 87. minucie gola strzelił Michał Gałecki. Do końca meczu podopieczni trenera Piotra Haudera napierali w poszukiwaniu trzeciego gola, ale ostatecznie spotkanie w Legnicy zakończyło się remisem.

***

Miedź II Legnica 2:2 Odra Wodzisław
31′ Marcin Garuch (K)
37′ Mehdi Lehaire
75′ Przemysław Szkatuła
87′ Michał Gałecki

Odra Wodzisław: Gorel – Wenglorz, Krzyżok, Kruppa, Mociak – Szkatuła, Zdunek (Tsybulnyk 80′), Krężelok, Kalisz (Karpenko 57′) – Gałecki, Elorhan