Zapowiedź: Miedź II Legnica – Odra Wodzisław

  • 28 października 2022
  • Zapowiedzi
  • 0
  • 576 Wyświetleń

Odra Wodzisław zmierzy się z rezerwami Miedzi Legnica w spotkaniu 14. kolejki rozgrywek III ligi, grupy trzeciej. Zapraszamy na zapowiedź tej rywalizacji.

Duma Wodzisławia jest ostatnio w bardzo dużym kryzysie. Niebiesko-Czerwoni nie wygrali już od czterech spotkań i w pełni zasłużenie znajdują się w strefie spadkowej. Słaba dyspozycja drużyny przełożyła się na odejście z klubu trenera Jacka Trzeciaka, którego zastąpił Piotr Hauder.

Debiut nowego trenera na Stadionie Aleja nie przebiegł jednak pozytywnie, bo Odra przegrała aż 1:5 w derbowym starciu z Polonią Bytom. Wodzisławianie stracili już 38 bramek w tym sezonie, co jest zdecydowanie najgorszym wynikiem spośród wszystkich ekip w stawce. Dość powiedzieć, że bramkarz naszej drużyny w ostatnich czterech spotkaniach aż 19 razy wyciągał piłkę z siatki.

Sobotni mecz w Legnicy stanowi więc dla Odry doskonałą okazję do przełamania, bo podopieczni trenera Haudera zmierzą się z drugą najgorszą ekipą w lidze. Rezerwy Miedzi w dotąd 13 rozegranych meczach zdobyły zaledwie 9 punktów i mają dwa oczka straty do będącej jedną pozycję wyżej w tabeli Odry Wodzisław.

W ostatniej kolejce ekipa Miedzi uległa u siebie 0:2 z MKS-em Kluczbork. W tym sezonie w meczach domowych Legniczanie zdobyli zaledwie cztery punkty. Więcej oczek, bo aż 5, zdobyli w starciach poza swoim domem, w tym zwycięstwo w Bytomiu z tamtejszą Polonią.

Odra z pewnością będzie liczyła, że w Legnicy uda im się osiągnąć lepszy wynik, niż jak to miało miejsce w poprzednim sezonie, kiedy to Duma Wodzisławia uległa rezerwom 0:1. W jutrzejszym meczu trener Hauder na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług Kyrylo Protsyshyna, który pauzuje za czerwoną kartkę, otrzymaną w meczu z Polonią Bytom.

Do końca rundy jesiennej pozostało już mało meczów. Oba zespoły w jutrzejszym starciu będą zaciekle walczyły o punkty, które pomogą im wydostać się ze strefy spadkowej, w której nikt nie chciałby spędzić zimy. Mamy nadzieję, że Niebiesko-Czerwoni zdołają się przełamać i z Legnicy wrócą z tarczą.

Spotkanie Miedź II Legnica – Odra Wodzisław nie będzie transmitowane. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów, gdzie będzie prowadzona relacja.

Udostępnij: