Z obozu rywala – Polonia Bytom

  • 21 października 2022
  • Przeciwnik
  • 0
  • 598 Wyświetleń

Odra Wodzisław zmierzy się z Polonią Bytom w niezwykle ciekawie zapowiadającym się pojedynku w ramach 13. kolejki rozgrywek III ligi, grupy trzeciej. Sprawdźmy co słychać w obozie naszego rywala przed sobotnią rywalizacją.

Sobotni mecz na Stadionie Aleja z pewnością przyniesie wiele emocji kibicom zgromadzonym na trybunach. Sympatycy z Wodzisławia Śląskiego doskonale pamiętają spotkania rozgrywane pomiędzy oboma zespołami, jeszcze za czasów Ekstraklasy. Tym razem Polonia Bytom przyjeżdża na południe śląska w specjalnych okolicznościach.

Od tego sezonu bytomian prowadzi bowiem świetnie znany w Wodzisławiu Śląskim duet trenerów Ryszard Wieczorek oraz Adam Burek. Oba kluby z pewnością nie są usatysfakcjonowane dotychczasowymi wynikami i pozycją w tabeli. Polonia do sobotniego meczu podejdzie zajmując 6. pozycję w tabeli, z ośmioma punktami do liderujących rezerw Rakowa Częstochowa. Kibice Polonii nie są pewnie zbyt zadowoleni z takiego obrotu spraw, licząc na to, że ich zespół wywalczy upragniony awans.

Forma naszego sobotniego rywala w tym sezonie jest bardzo chwiejna. Polonia w dwunastu spotkaniach wygrała aż siedem razy, ale poniosła też cztery porażki. W ostatnim ligowym meczu podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka niespodziewanie ulegli u siebie rezerwom Miedzi Legnica. Problemem Polonii jest fakt, że przegrali oba mecze z konkurentami do awansu, 1:4 z Rakowem II Częstochowa i 1:3 z Rakowem II Częstochowa.

Problemem Polonii jest fakt, że zdobywają małą liczbę bramek. Do tej pory udało im się trafić 22 razy do siatki rywala. W porównaniu, sąsiadująca Ślęza strzeliła aż 10 goli. Poloniści znacznie gorzej w tym sezonie radzą sobie poza domem, gdzie w pięciu rozegranych spotkaniach, wygrali zaledwie dwa.

W ostatnim sezonie Polonia przyjechała na Stadion Aleja w ostatniej kolejce sezonu, by przyklepać wicemistrzostwo. Skazywana na pożarcie Odra zdołała jednak wygrać i było to jej pierwsze i jedyne zwycięstwo w rundzie wiosennej tamtego sezonu.

Początek meczu Odry Wodzisław z Polonią Bytom o godzinie 18:00.

 

Udostępnij: