Czas na pucharowe granie

Odra Wodzisław zmierzy się z Płomieniem Czuchów w wyjazdowym spotkaniu Okręgowego Pucharu Polski. Duma Wodzisławia nie musiała wystąpić w dwóch pierwszych rundach i do gry w pucharze wskakuje już na etapie ćwierćfinału.

Czas na kolejną odsłonę Okręgowego Pucharu Polski z udziałem Odry Wodzisław. Duma Wodzisławia nie będzie dobrze wspominała swojego udziału w tych rozgrywkach w poprzednim sezonie. W rozgrywanym w październiku spotkaniu półfinałowym, Odra przegrała 1:2 z ROW-em Rybnik, który obie bramki zdobył w ostatnich pięciu minutach meczu. Ekipa z Rybniku stała się prawdziwym koszmarem wodzisławian w tych rozgrywkach. W sezonie 2020/21 Odra także uległa rybniczanom, ale tym razem już na etapie finału. ROW przegrywał wtedy 0:2, ale zdołał odwrócić wynik i w 90. minucie zapewnił sobie wygraną.

Dobrą wiadomością dla podopiecznych trenera Jacka Trzeciaka jest więc fakt, że ROW w tym sezonie Okręgowego Pucharu Polski naszej drużyny na pewno nie pokona. Rybniczanie polegli w drugiej rundzie, przegrywając 1:3 u siebie z LKS-em Bełk. To właśnie ekipa Bełku wydaje się być największym konkurentem Niebiesko-Czerwonych do końcowego zwycięstwa. Ale na spokojnie – najpierw trzeba przejść dwie fazy, by się w tym finale znaleźć.

W meczu ćwierćfinałowym Odra zmierzy się z występującym w B-klasie Płomieniem Czuchów. Wodzisławianie dobrze znają tego rywala, bo mierzyli się z nim w meczu pucharowym w ubiegłym sezonie. Spotkanie tamto zakończyło się deklasacją piłkarzy Odry, którzy wygrali aż 9:1. Hat-trickiem popisał się wtedy Paweł Zdunek, a na listę strzelców wpisali się tacy gracze jak Bartłomiej Lenert, czy Artur Gać.

Płomień Czuchów by dotrzeć do ćwierćfinału, musiał przejść dwie rundy. W pierwszej pokonał 4:2 Granicę Ruptawę, a w drugiej zdeklasował 5:0 Inter Krostoszowice. Awans do ćwierćfinału dla klubu, który na co dzień występuje w rozgrywkach B-Klasy jest sporym sukcesem, ale losowanie ponownie nie było łaskawe dla klubu z regionu Czerwionka-Leszczyny.

W rozgrywkach ligowych Płomień prezentuje się od początku sezonu bardzo dobrze. W sześciu rozegranych dotąd meczach uzbierał 13 punktów co składa się na 4 zwycięstwa, 1 remis oraz 1 porażkę. Swój ostatni mecz czuchowanie rozegrali w ubiegłą sobotę, kiedy to w meczu domowym pokonali 3:1 Olzę Godów.

Mecz z Odrą Wodzisław będzie dla piłkarzy Płomienia stanowił zapewne bardzo duże wyzwanie. Rozgrywki pucharowe potrafią przynieść niemałe sensację, ale czy tak stanie się tym razem?

Początek spotkania Płomień Czuchów – Odra Wodzisław w środę (28.09) o godzinie 16:00. Mecz odbędzie się BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI!

 

Udostępnij: