• 19 września 2022
  • Po meczu
  • 0
  • 576 Wyświetleń

Odra Wodzisław przegrała 0:4 z Rakowem II Częstochowa w spotkaniu 8. kolejki rozgrywek III ligi, grupy trzeciej. Duma Wodzisławia ma już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Podopieczni trenera Jacka Trzeciaka spodziewali się, że spotkanie z liderującymi rezerwami Rakowa Częstochowa, będzie trudnym zadaniem. Gracze Odry od pierwszego gwizdka grali jednak bardzo odważnie i kontrolowali jego przebieg przez pierwszy kwadrans. Raków odpowiedział na to w najlepszy możliwy dla siebie sposób, czyli w postaci zdobycia bramki. W 18. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził kapitan zespołu Przemysław Oziębała.

Niebiesko-Czerwoni walczyli o strzelenie gola wyrównującego, ale na pięć minut przed zakończeniem pierwszej części meczu, do siatki ponownie trafili częstochowianie. Jakby tego było mało, to tuż przed gwizdkiem arbitra, sygnalizującym przerwę, wynik podwyższył były piłkarz Odry Wodzisław – Kamil Chiliński.

W drugiej części spotkania trener Jacek Trzeciak wprowadził kilka zmian m.in na boisku pojawił się Valerii Kovernyk, licząc, że jego piłkarzom uda się zdobyć bramkę, która mogłaby dać Odrze jakiekolwiek nadzieje. Goście przez około 20 minut zaczęli grać lepiej i tworzyli sobie okazje do strzelenia gola. Gospodarze wytrzymali ataki Odry i ponownie zadali cios. W 77. minucie meczu swoją drugą bramkę zdobył Oziębała, który ustalił wynik spotkania na 4:0 dla rezerw Rakowa Częstochowa.

Kolejna wyjazdowa przegrana Odry Wodzisław stała się faktem. W przyszłej kolejce nasi piłkarze zmierzą się ze Ślęzą Wrocław. Już teraz zapraszamy wszystkich na Stadion Aleja!

*     *     *

Odra Wodzisław: Onopko (Gorel 45′), Protsyshyn, Kruppa (Kovernyk 45′), Szkatuła (Kłosek 83′), Fojcik – Flak (Kalisz 53′), Krężelok, Zdunek (Czepurnenko 45′), Gałecki, Wenglorz – Karpenko