Z obozu rywala: Chrobry II Głogów

O dość nietypowej porze, bo w niedzielne popołudnie, rozegra swój kolejny ligowy mecz Odra Wodzisław. Jej rywalem będzie beniaminek Chrobry II Głogów, który nie najlepiej rozpoczął nową kampanię. Sprawdźmy zatem co dokładnie słychać w ich obozie przed zbliżającą się rywalizacją.

Ekscytacja w ubiegłym sezonie w Głogowie z pewnością była ogromna. Pierwsza drużyna była o krok od historycznego awansu do Ekstraklasy, a rezerwy po pokonaniu Lechii Dzierżoniów w barażach, awansowały do rozgrywek III ligi, grupy trzeciej. Ich przygoda na wyższym szczeblu rozgrywkowym nie rozpoczęła się jednak najlepiej.

Chrobry II Głogów na swoje pierwsze zwycięstwo w lidze w sezonie 2022/23 musiał czekać aż do ubiegłej serii gier, kiedy to pokonał na wyjeździe Miedź II Legnicę, dla której początek sezonu także jest katastrofalny. Słaby początek nowego sezonu przełamał w 74. minucie Olaf Zygmunt, który dał pierwsze punkty Głogowianom w nowym sezonie.

Pierwsze cztery spotkania dla podopiecznych trenera Sebastiana Górskiego zakończyły się porażkami. W pierwszej kolejce przegrali na wyjeździe ze Stalą Brzeg. Później przyszła domowa porażka z innym beniaminkiem – Stilonem Gorzów. W kolejnych dwóch meczach nasi niedzielni rywalem mierzyli się ze zdecydowanie lepszymi ekipami – Lechia Zielona Góra, Polonia Bytom)- i oba te mecze przegrali.

Kadra zespołu Chrobrego złożona jest z bardzo młodych piłkarzy. Większość ekipy składa się z 18, 19-letnich zawodników. Najstarszym graczem jest 26-letni napastnik Tomasz Wojciechowski, który tego lata dołączył do klubu z Piasta Żmigród.

Chrobry II Głogów jeszcze w tym sezonie nie wygrał meczu domowego, a w dodatku jest jedną z trzech zespołów, które strzeliły do tej pory najmniejszą liczbę goli spośród wszystkich drużyn w stawce. Odra pokazała już w tym sezonie, że znaczenie lepiej czuje się w meczach wyjazdowych, dlatego możemy spodziewać się bardzo ciekawego pojedynku.

Początek spotkania Chrobry II Głogów – Odra Wodzisław o godzinie 17:00.

Udostępnij: