Z obozu rywala: Warta Gorzów Wielkopolski

Ledwo zdążyliśmy zapomnieć o sobotnim spotkaniu Odry z LKS-em Goczałkowice-Zdrój, a nasi piłkarze już w tę środę rozegrają kolejny mecz. Rywalem Dumy Wodzisławia będzie Warta Gorzów Wielkopolski. Sprawdźmy co słychać w ich obozie przed jutrzejszą rywalizacją.

Warta Gorzów Wielkopolskim w środowym spotkaniu będzie szukała okazji do pierwszej wygranej w tym sezonie. W premierowych dwóch kolejkach tego sezonu podopieczni trenera Mateusza Konefala zdobyli zaledwie jeden punkt. W pierwszej serii gier wysoko przegrali (0:4) w wyjazdowym meczu z Polonią Bytom. W ubiegłą sobotę zremisowali u siebie 1:1 z rezerwami Miedzi Legnica po bramce Karola Gardzielewicza. Latem do drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego przyszło siedmiu nowych piłkarzy, w tym żaden z nich nie ma więcej niż 23 lata. Warta ma ogólnie bardzo młody zespół, co potwierdza fakt, że najstarszym w drużynie jest 27-letni Piotr Majerczyk.

Pięć straconych bramek w dwóch spotkaniach nie świadczy dobrze o defensywie piłkarzy z Gorzowa Wielkopolskiego, ale trzeba wziąć pod uwagę trudny kalendarz jaki Gorzowianie mają na początku tego sezonu. W tę środę udają się na Stadion Aleja do Wodzisławia Śląskiego, gdzie w poprzednim sezonie zremisowali 1:1, ale byli zdecydowanie lepszym zespołem i mogli spokojnie wygrać.

Poprzednie mecze Warty:

Polonia Bytom 4:0 Warta Gorzów Wielkopolski
Warta Gorzów Wielkipolski 1:1 Miedź II Legnica

To dopiero początek sezonu i wszystkie ekipy są na etapie zgrywania oraz jak nazwał to trener Jacek Trzeciak w jednym z wywiadów „przepychania tych spotkań kolanem”. Piłkarzy Warty Gorzów Wielkopolski czeka jednak bardzo trudne zadanie, bo Odra zmotywowana zwycięstwem z poprzedniej kolejki, będzie chciała zaliczyć pierwsze trzy punkty w meczu domowym w tej kampanii.

Udostępnij: