Komunikat zarządu Odry Wodzisław

  • 24 czerwca 2022
  • Klub
  • 0
  • 3410 Wyświetleń

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym komunikatem zarządu klubu.

W związku z pojawiającymi się informacjami na temat przyczyn zmiany sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny w sezonie 2022/2023, realizując misję transparentności, chcemy podać do publicznej wiadomości kilka faktów. Zarząd Odry jest zadowolony z efektów pracy sportowej Ryszarda Wieczorka, dzięki któremu w sezonie 100-lecia klubu, Odra nadal może występować w 3 lidze. Dokonania sportowe i trenerskie Ryszarda Wieczorka w Odrze Wodzisław nie pozostawiają cienia wątpliwości. Ryszard Wieczorek zawsze będzie ikoną naszego klubu. Zarząd Odry rozważał przedłużenie kontraktu. Niestety, nie udało się nam dojść do porozumienia w temacie wyobrażenia na rozwój drużyny i klubu w kolejnym sezonie.

Trener Wieczorek nie przedstawił nam swojej wizji, a nasza propozycja oparcia drużyny na młodych graczach z lokalnych szkółek, uzupełnionych doświadczonymi zawodnikami z regionu i włączenia przedstawicieli szkółek piłkarskich do sztabu szkoleniowego, nie spotkała się z entuzjazmem trenera. Szanujemy odrębne zdanie, dlatego podjęliśmy decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu. To zarząd Odry odpowiada za zobowiązania finansowe spółki, nie sztab trenerski. Dlatego na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo finansowe klubu i rozwój adekwatny do możliwości. Tylko dzięki zaangażowaniu obecnych udziałowców w postaci lokalnych przedsiębiorców i wsparciu Miasta, udało się wyprowadzić na prostą klub pozostawiony z nierozliczonymi dotacjami i umowami na promocję miasta.

Nie możemy dopuścić do powtórki sytuacji z sezonu 2019/2020, gdy dyrektorem sportowym był Pan Adam Burek, a podejmowane przez ówczesny zarząd decyzje doprowadziły do kontraktowania zawodników bez pokrycia finansowego. Takie działanie zapewne dałoby dziś szybki efekt sportowy, ale jednocześnie doprowadziłoby do niewypłacalności klubu. Ze skutkami takiej polityki klub boryka się do dnia dzisiejszego, spłacając zaległości finansowe poprzednich sezonów. Sztab trenerski i zawodnicy mają w tym sezonie, pierwszy raz od lat, wypłacane wynagrodzenie zgodnie z terminem. Tego zamierzamy się trzymać, budując spokojnie podwaliny pod klub oparty na trwałych fundamentach.

Rozumiemy rozgoryczenie kibiców oczekujących szybkiego awansu sportowego, ale prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Wszystkim nam przyświeca wyłącznie dobro Odry Wodzisław. Zarząd Odry planuje budowę drużyny, która będzie dawać naszym kibicom radość i emocje. Celem, jaki stawiamy przed sobą i przyszłym sztabem jest awans do II ligi w ciągu 2-3 lat.

Udostępnij:

Dodaj komentarz