Zapowiedź: Odra Wodzisław – Polonia Bytom

Nadszedł ten dzień! Za nami bardzo długi, wymagający sezon, który dzisiaj będzie miał swój finał. Odra Wodzisław podejmie Polonię Bytom w spotkaniu 34. kolejki rozgrywek III ligi. Zapraszamy na ostatnią w tym sezonie zapowiedź przedmeczową.

Piłkarze Odry Wodzisław osiągnęli swój cel. W ubiegłą sobotę podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka pewnie (5:0) pokonali na wyjeździe Foto-Higienę Gać i oficjalnie zapewnili sobie utrzymanie w lidze. Władze klubu z Bogumińskiej mogą teraz w spokoju planować nowy sezon, który drużyna ponownie rozegra na czwartym szczeblu rozgrywkowym. Dla Odry to nie były łatwe rozgrywki. Po zaskakująco dobrej jesieni, przyszła przeciętna runda wiosenna, ale najważniejszy fakt jest taki, że zespół zapewnił sobie utrzymanie. W środowe popołudnie Duma Wodzisławia podejmie na Stadionie Aleja Polonię Bytom. Mecze pomiędzy oboma drużynami z pewnością przywołują wiele ekstraklasowych wspomnień u kibiców. Niestety, rzeczywistość jest taka, że obie ekipy rywalizują teraz na poziomie III ligi, a dla kibiców Odry jeszcze gorszą perspektywą jest fakt, że to drużyna z Bytomia jest zdecydowanym faworytem do wygrania dzisiejszego spotkania.

Polonia Bytom kolejny sezon spędzi w rozgrywkach III ligi. Mimo, że drużyna Kamila Rakoczego rozegrała bardzo przyzwoity sezon, to fakt, że główny cel nie został osiągnięty, spotyka się zapewne z rozczarowaniem kibiców tego zespołu. Polonia do dzisiejszego meczu przystąpi po wysokim zwycięstwie (5:0) w sobotnim meczu z broniącym się przed spadkiem Piastem Żmigród. Kolejkę wcześniej Bytomianie rozgromili u siebie aż 9:0 Foto-Higienę Gać. W sumie w ostatnich dziesięciu spotkaniach, nasi dzisiejsi rywale przegrali tylko dwa spotkania. Pierwszy z rezerwami Zagłębia Lubin, a drugi ze Ślęzą Wrocław. Taki zestaw wyników idealnie obrazuje dlaczego Bytomianie są w tym momencie na trzecim miejscu w ligowej tabeli. To oczywiście może się zmienić, jeśli Ślęza przegra swój mecz, a Polonia pokona dzisiaj Odrę. Przed podopiecznymi Ryszarda Wieczorka nie lada wyzwanie, bo Odra w rundzie wiosennej nie wygrała żadnego meczu u siebie, a na Stadion Aleja przyjedzie dzisiaj najlepsza defensywa w całej lidze (33 stracone bramki). Co prawda, Polonia znacznie lepiej gra u siebie, niż na wyjazdach, ale dom Odry Wodzisław przestał być w tym sezonie twierdzą nie do zdobycia. Mamy nadzieję, że oba zespoły stworzą nam wspaniałe widowisko i z radością będziemy mogli pożegnać sezon 2021/22.

Odra Wodzisław – Polonia Bytom

15.06.2022

17:30

Stadion Aleja

 

Fotografia okładki autorstwa Macieja Koziny | Swojska Piłka

Udostępnij:

Dodaj komentarz