Z obozu rywala: Polonia Bytom

Odra Wodzisław na Stadionie Aleja podejmie Polonię Bytom w spotkaniu ostatniej kolejki rozgrywek III ligi. Sprawdźmy zatem co słychać w obozie naszych rywali przed tym spotkaniem.

Polonia Bytom ma za sobą naprawdę udany sezon. Co prawda piłkarze nie osiągnęli awansu, a tego z pewnością w każdym kolejnym sezonie oczekują kibice tego klubu. Podopieczni trenera Kamila Rakoczego podejdą do środowego meczu w Wodzisławiu Śląskim, zajmując 3. miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy z Bytomia będą do końca walczyli o zwycięstwo, gdyż w teorii mogą na koniec sezonu przeskoczyć jeszcze Ślęzę Wrocław i zakończyć rozgrywki na 2. pozycji. Oba zespoły zmierzyły się w bezpośrednim meczu w 31. kolejce. Górą wyszła wtedy Ślęza, która wygrała 4:2. Piłkarze z Bytomia po tym meczu szybko wzięli się do pracy i błyskawicznie odbili się po porażce. Najpierw aż 9:0 roznieśli u siebie Foto-Higienę Gać, a w poprzedniej serii gier pewnie (5:0) pokonali broniący się przed spadkiem Piast Żmigród.

Mimo, że ofensywa czasami zawodzi, gdyż Polonia Bytom strzeliła (66) znacznie mniej goli niż rezerwy Zagłębia (84) oraz Ślęza Wrocław (81), to defensywa jest prawdziwym znakiem rozpoznawczym naszych środowych rywali. Polonia straciła w tym sezonie zaledwie 33 bramki, co jest oczywiście najlepszym wynikiem w całej lidze. Z tego bilansu, więcej, bo aż 18 bramek stracili na wyjazdach. Generalnie piłkarze z Bytomia lepiej radzą sobie w meczach u siebie, gdzie wygrali aż 11 spotkań, zaliczyli 3 remisy oraz 3 porażki. Natomiast na wyjazdach ponieśli aż 5 porażek, 9 razy wygrywając.

Środowe spotkanie, mimo, że nie będzie miało żadnej stawki, może przynieść wiele emocji. Polonia Bytom będzie chciała udanie zakończyć sezon, by choć w małym stopniu zrekompensować swoim kibicom brak awansu do II ligi.

 

Sytuacja w tabeli:

Pozycja w tabeli Drużyna Mecze Bramki Punkty
3. Polonia Bytom 33 66-33 65
12. Odra Wodzisław 33 46-63 40

 

Poprzedni mecz pomiędzy oboma zespołami:

 

Polonia Bytom 2:0 Odra Wodzisław

 

 

FOT. twitter.com/PoloniaBytom

Udostępnij:

Dodaj komentarz