Zapowiedź: Foto-Higiena Gać – Odra Wodzisław

Odra Wodzisław zmierzy się z Foto-Higieną Gać. Duma Wodzisławia w przypadku wygranej może zapewnić sobie utrzymanie w rozgrywkach III ligi. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

Piłkarze oraz kibice Odry Wodzisław z pewnością będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o tym, co wydarzyło się w poprzedniej kolejce. Niebiesko-Czerwoni przegrali na Stadionie Aleja z wiceliderem tabeli, Ślęzą Wrocław aż 0:6. Jak najlepiej zmazać z pamięci tak wysoką porażkę? Zwycięstwem, które może zapewnić utrzymanie w lidze. Tutaj nie ma żadnej filozofii. Odra pojedzie do Gaci tylko po trzy punkty, bo jeśli wyniki na innych stadionach ułożą się po myśli podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka, to Duma Wodzisławia zapewni sobie ligowy byt w rozgrywkach III ligi. Zadanie nie będzie oczywiście łatwe, ale w teorii wodzisławianie zmierzą się z najgorszą drużyną tego sezonu III ligi. Foto-Higiena Gać, zajmująca ostanie miejsce w tabeli, z zaledwie 15 punktami na koncie już kilka tygodni temu została zdegradowana do IV ligi. Podopieczni trenera Krystiana Pikausa nie wygrali w tym sezonie żadnego meczu u siebie, w sumie mają tylko trzy zwycięstwa, a ostatnią wygraną przyklepali jeszcze w poprzednim roku kalendarzowym.

Za Odrą z pewnością przemawia ich przyzwoita dyspozycja na wyjazdach. To właśnie w tym czynniku kibice z Wodzisławia upatrują szansy na zwycięstwo. Odra, podobnie jak Foto-Higiena, tej wiosny nie wygrała żadnego meczu na własnym boisku. Paradoksalnie dla Odry lepiej jest więc, że sobotni mecz odbędzie się poza ich domem. Na piłkarzach ciąży duża presja, bo kibice Odry nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż utrzymanie, tym bardziej, że klub w tym roku świętuje stulecie swojego istnienia. O świadomości tego jak ważny jest sobotni mecz mówił nam Paweł Zdunek. Piłkarze, podobnie jak kibice doskonale zdają sobie sprawę, że mecz w Gaci jest najważniejszym jaki rozegrają w tym sezonie ligowym.

Można zapytać z kim, jak nie z Foto-Higieną? Nie można jednak lekceważyć rywala, mając z tyłu głowy, że wcześniej wspomniane zwycięstwo Foto-Higieny, które miało miejsce jeszcze w rundzie jesiennej, miało miejsce we Wrocławiu z tamtejszą Ślęzą, która sensacyjnie uległa wtedy Gaci. Wygrane w Kluczborku oraz Tarnowskich Górach pokazują, że piłkarze Odry potrafią w najtrudniejszych momentach stanąć na wysokości zadania i jesteśmy przekonani, że tym razem nie będzie inaczej.

 

Sytuacja w tabeli:

Pozycja w tabeli Drużyna Mecze Bramki Punkty
12. Odra Wodzisław 32 41-63 37
13. Warta Gorzów Wielkopolski 32 40-49 36
14. Piast Żmigród 32 44-69 35
15. Karkonosze Jelenia Góra 32 38-63 30
16. Foto-Higiena Gać 32 26-74 15

 

Foto-Higiena Gać – Odra Wodzisław

11.06.2022

14:00

Transmisja

 

Fotografia okładki autorstwa Macieja Koziny | Swojska Piłka

Udostępnij:

Dodaj komentarz