Z obozu rywala: Foto-Higiena Gać

W sobotnie wczesne popołudnie Odra Wodzisław zmierzy się na wyjeździe z Foto-Higieną Gać. Dla Dumy Wodzisławia mecz ten będzie nosił rangę spotkania sezonu, a dla gospodarzy przedostatni mecz w rozgrywkach III ligi, gdyż już kilka kolejek temu potwierdził się ich spadek.

Foto-Higiena Gać dość szybko będzie chciała zapomnieć o swoich występach w rozgrywkach III ligi w sezonie 2021/22. Podopieczni trenera Krystiana Pikausa po 30 kolejkach uzbierali zaledwie 15 punktów. Piłkarze z Gaci wygrali do tej pory zaledwie trzy mecze, a sześć zremisowali. Foto-Higiena prowadzi we wszystkich najbardziej negatywnych statystykach tego sezonu: najmniejszej liczby zwycięstw, największej liczby porażek, największej liczby straconych bramek oraz najmniejszej liczby strzelonych. Co ciekawe, wszystkie z trzech wygranych Gaci w tym sezonie, miały miejsce w meczach wyjazdowych. Gospodarze sobotniego spotkania z Odrą Wodzisław, nie wygrali więc żadnego meczu w tym sezonie, który rozgrywali na własnym boisku. Ta statystyka jest szczególnie istotna dla piłkarzy z Wodzisławia, którzy w rundzie wiosennej znacznie lepiej radzą sobie na wyjazdach.

W ostatnim ligowym meczu Foto-Higiena Gać doznała sromotnej porażki na wyjeździe z Polonią Bytom. Zawodnicy trenera Pikausa przegrali aż 0:9. Do sobotniego meczu z Odrą Foto-Higiena podejdzie po czterech ligowych porażkach z rzędu. Ich ostatnie ligowe zwycięstwo miało miejsce jeszcze w rundzie jesiennej. 16 listopada sensacyjnie pokonali na wyjeździe 2:0 Ślęzę Wrocław, która w poprzedniej serii gier wysoko pokonała Odrę. Spadek Foto-Higieny Gać jest już przesądzony. Drużyna w zasadzie nie walczy już o nic i pozostaje jej dograć ten sezon do końca. Po meczu z Odrą, w ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z będącymi w przeciętnej formie w ostatnich meczach, rezerwami Miedzi Legnica. Na wyniki Foto-Higieny w tym sezonie może mieć wpływ bardzo młoda i niedoświadczona kadra tego zespołu. Nie licząc napastnika Yegora Tarnova (34), w kadrze nie znajdziemy żadnego zawodnika powyżej 26. roku życia.

W sobotę Foto-Higiena Gać rozegra swoje ostatnie domowe spotkanie przed spadkiem do IV ligi. My jako osoby oraz kibice związane z Odrą Wodzisław możemy mieć tylko wielką nadzieję, że piłkarze Odry zrobią swoje i nie pozwolą, by gracze z Gaci zaliczyli swoje pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie.

Sytuacja w tabeli 

Pozycja w tabeli Drużyna Mecze Punkty Bramki
14. Odra Wodzisław 32 37 41-63
18. Foto-Higiena Gać 32 15 26-74

 

Poprzedni mecz obu zespołów

Odra Wodzisław 3:1 Foto-Higiena Gać (Wodecki, Mielczarek, Borek – Orzechowski)

 

 

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz