Z obozu rywala: Ślęza Wrocław

Po zwycięstwie w Kluczborku, piłkarze Odry Wodzisław wracają na stadion przy ulicy Bogumińskiej 8, by przełamać serię i wygrać swoje pierwsze domowe zwycięstwo w rundzie wiosennej. Zadanie nie będzie łatwe, bo do Wodzisławia przyjedzie znacznie wyżej rozstawiona Ślęza Wrocław. Sprawdźmy co słychać w obozie naszych rywali przed sobotnim meczem.

Ślęza Wrocław do Wodzisławia Śląskiego przyjedzie jako wicelider tabeli rozgrywek III ligi. Podopieczni trenera Grzegorza Kowalskiego zgromadzili w 31 meczach 60 punktów i tracą dziesięć punktów do liderujących rezerw Zagłębia Lubin, które wywalczyły już awans do drugiej ligi. Ślęza może się pochwalić zarówno drugim najlepszym atakiem w całej lidze, jak i drugą najlepszą obroną. W dotychczasowych meczach, piłkarze drużyny z Wrocławia zdobyli 71 bramek. Skuteczniejsze są tylko wcześniej wspomniane rezerwy Zagłębia, które do siatki rywali trafiały 78 razy. To samo dotyczy gry w obronie. Ślęza w tym sezonie straciła 35 bramek. Można uznać to za naprawdę dobry wynik, ale to Polonia Bytom króluje w tej statystyce, tracąc jak dotąd zaledwie 33 bramki.

Wrocławianie do spotkania w Wodzisławiu przystąpią po trzech spotkaniach z rzędu bez porażki. Co więcej, Ślęza w ostatnich dwóch meczach strzeliła rywalom aż dziewięć goli. Warto zaznaczyć, że pierwszym z nich była zamykająca tabelę Foto-Higiena Gać (5:1), a drugim będąca tuż za Ślęzą w tabeli, Polonia Bytom (4:2). Mimo, że piłkarze z Wrocławia nie mają już szans na awans w tym sezonie, to chcą ten sezon zakończyć w jak najlepszym stylu. Patrząc na całą rundę wiosenną, to sobotni rywale Odry przegrali jak dotąd zaledwie jedno spotkanie. 7. maja sensacyjnie przegrali u siebie z…MKS-em Kluczbork, który w poprzedniej kolejce nie poradził sobie z Odrą Wodzisław.

W zespole Ślęzy nasi piłkarze z pewnością będą musieli zwrócić szczególną uwagę na duet piłkarzy: Vinicius Matheus-Alefe Lima Santos. Obaj zawodnicy liderują w klasyfikacji strzelców swojego zespołu i strzelili kolejno 9 oraz 7 bramek w tym sezonie. Jeśli mamy spojrzeć na jakieś słabości w zespole Ślęzy, to musimy patrzeć na ich gorszą dyspozycję wyjazdową. To właśnie w meczach poza domem, Wrocławianie częściej tracili punkty. Przegrali trzy mecze i pięć razy remisowali, przy siedmiu zwycięstwach. Ostatni mecz Odry ze Ślęzą to porażka Dumy Wodzisławia pod koniec października ubiegłego roku. Miejmy nadzieję, że na własnym boisku nasi piłkarze będą w stanie dokonać rewanżu.

Sytuacja w tabeli:

Pozycja w tabeli Drużyna Mecze Punkty Bramki
2. Ślęza Wrocław 31 60 71-35
12. Odra Wodzisław 31 37 41-57

 

Poprzedni mecz obu zespołów:

Ślęza Wrocław 3:0 Odra Wodzisław

1:0 Mateusz Kluzek 32′
2:0 Mateusz Kluzek 35′
3:0 Mikołaj Wawrzyniak 90′
Udostępnij:

Dodaj komentarz