Z obozu rywala: MKS Kluczbork

W sobotnie popołudnie Odra Wodzisław postara się wygrać drugie spotkanie wyjazdowe z rzędu. Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka zmierzą się na boisku MKS-u Kluczbork. Sprawdźmy co słychać w obozie naszego rywala przed tym spotkaniem.

MKS Kluczbork do sobotniego spotkania przystąpi, zajmując 12. pozycję w ligowej tabeli. Nasi najbliżsi rywale, nad Odrą mają w tabeli dwa punkty przewagi. MKS dzięki świetniej dyspozycji w ostatnich tygodniach, małymi krokami przybliża się w kierunku utrzymania. Trzeba to uznać za naprawdę spory sukces, jeśli spojrzymy na fakt, że piłkarze z Kluczborka byli już w tym sezonie trenowani przez czterech różnych szkoleniowców. Trzeba szczerze powiedzieć, że jest to dosyć niespotykana sytuacja. Sezon na ławce rozpoczynał Tomasz Kazimierowicz, który został zastąpiony przez Piotra Jacka. Ten następnie przeniósł się do pierwszoligowego Stomilu Olsztyn, przez co klub zatrudnił Kamila Sochę, który musiał później zrezygnować z funkcji z „przyczyn zdrowotnych”. Po jego ustąpieniu, drużynę objął dotychczasowy asystent Tomasz Chatkiewicz. Trzeba otwarcie powiedzieć, że od momentu przejęcia drużyny przez trenera Chatkiewicza, Kluczbork gra rewelacyjnie. Dość powiedzieć, że MKS przegrał tylko raz w ostatnich ośmiu spotkaniach. Remis z Polonią Bytom, wygrana na trudnym terenie we Wrocławiu to tylko pojedyncze przykłady meczów z ostatnich tygodni, w których MKS Kluczbork sprawiał sensację.

Walka do końca

Do końca sezonu pozostały zaledwie cztery spotkania. Patrząc na kalendarz, MKS ma do rozegrania jeszcze spotkania z: Odrą, Miedzią II Legnica, Wartą Gorzów Wielkopolski oraz LKS-em Goczałkowice Zdrój. Z tego zestawienia, najsłabsza na ten moment jest Odra, ale piłkarze Dumy Wodzisławia już nie raz w tym sezonie udowadniali w spotkaniach wyjazdowych, że potrafią dokonywać niemożliwego. W poprzednim spotkaniu obu zespołów, rozgrywanym pod koniec października, górą była drużyna z Wodzisławia, która wygrała 1:0. Parę miesięcy temu oba zespoły znajdują się w ciut innych miejscach. Owszem, zarówno Odra, jak i MKS Kluczbork, walczą o przetrwanie, ale dyspozycja w ostatnich meczach, sprawia, że piłkarze z Kluczborka mogą być bardzo pewni siebie przed sobotnią rywalizacją.

 

Sytuacja w tabeli:

Pozycja w tabeli Drużyna Mecze Punkty Bramki
12. MKS Kluczbork 30 36 43-51
15. Odra Wodzisław 30 34 37-55

 

Poprzedni mecz obu zespołów:

Odra Wodzisław 1:0 MKS Kluczbork

Marcin Wodecki 84′

Fotografia okładki autorstwa Macieja Koziny | Swojska Piłka

Udostępnij:

Dodaj komentarz