Zapowiedź: Piast Żmigród – Odra Wodzisław

Zapowiedź: Piast Żmigród - Odra Wodzisław

Odra Wodzisław zmierzy się z Piastem Żmigród w spotkaniu 18. kolejki rozgrywek III ligi. Dla Dumy Wodzisławia będzie to ostatni mecz przed przerwą zimową.

Ostatnie dni dla kibiców w Wodzisławiu Śląskim były bardzo intensywne. Po wielu tygodniach naznaczonych problemami finansowymi oraz niepewnością co do dalszego funkcjonowania, w klubie zaświeciło się światełko w tunelu. W poniedziałek poznaliśmy bowiem nowy zarząd naszego klubu, którego głównym zadaniem będzie wyprowadzenie klubu na prostą.

W sobotnie południe piłkarze Odry zmierzą się na wyjeździe z Piastem Żmigród. Klub z Dolnego Śląska jest świeżo po utracie swojego trenera. Kamil Socha, który prowadził jeszcze drużynę w ostatnim meczu ligowym (porażka 0:1 z Polonią Bytom) odszedł do II-ligowego GKS Bełchatów. W meczu z Odrą drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent Mateusz Żytko.

Piast zajmuje obecnie 13. pozycję w ligowej tabeli i traci osiem punktów do Odry Wodzisław. Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie. Na inaugurację rozgrywek III ligi Odra zremisowała u siebie z Piastem 1:1. Dla naszych piłkarzy było to pierwsze spotkanie na poziomie III ligi po wielu latach przerwy. Jedyną bramkę dla naszego zespołu w tamtym meczu zdobył Mateusz Mielczarek.

Odra mimo wielu problemów z jakimi zmagała się w tym sezonie, zajmuje przyzwoite, ósme miejsce. Niebiesko-Czerwoni znacznie lepiej w tym sezonie radzą sobie w meczach domowych i to właśnie głównie dzięki wynikom na Stadionie Aleja, zajmuje tak wysoką pozycję. Znacznie gorzej w wykonaniu naszych graczy wygląda gra na wyjazdach. Odra swój ostatni mecz poza domem wygrała jeszcze pod koniec sierpnia na boisku w Gubinie.

Szansa na przełamanie

W ostatniej kolejce nasi piłkarze przegrali na boisku w Bytomiu, gdzie ulegli rozpędzonej Polonii. Trzeba jednak zaznaczyć, że nasi piłkarze rozegrali wtedy bardzo dobry mecz, a mimo to nie potrafili uzyskać choćby punktu. Swój ostatni ligowy mecz przeciwko Polonii Bytom zaliczyli także gracze z Żmigrodu, którzy nie rozgrywali spotkania w poprzedniej kolejce. W starciu z Polonią, podobnie jak Odra, wyjechali oni na tarczy, tracąc bramkę w 90. minucie spotkania.

Odra stanie dzisiaj przed szansą przełamania swojej negatywnej passy meczów wyjazdowych. Piłkarze Dumy Wodzisławia będą dążyli do wykorzystania delikatnej słabości rywala, która może być spowodowana utratą trenera. Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze sprawią nam radość i swój ostatni ligowy mecz w tym roku zakończą z trzema punktami.

 

Piast Żmigród – Odra Wodzisław

Sędzia: Aleksander Borowiak

20.11.2021

12:00

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz