• 17 listopada 2021
  • Przeciwnik
  • 0
  • 1143 Wyświetleń

Odra Wodzisław zmierzy się w sobotnie południe w meczu wyjazdowym z Piastem Żmigród w ramach 18. kolejki rozgrywek III ligi. Spotkanie to zostało awansem przeniesione z przyszłego roku i niejako otwiera nam zmagania w drugiej rundzie tego sezonu. Sprawdźmy co słychać w obozie naszych rywali przed sobotnią rywalizacją.

Przed sobotnim meczem z Odrą, z obozu Piasta Żmigród dochodzą bardzo ciekawe informacje. Wczoraj (16.11) z zespołem pożegnał się dotychczasowy trener zespołu Kamil Socha. Trener postanowił przejść do GKS-u Bełchatów, gdyż jak czytamy na stronie internetowej sobotnich rywali, chce on być bliżej rodziny. Oznacza to, że w dwóch ostatnich meczach przed przerwą zimową, w tym w meczu z Odrą, zespół poprowadzi asystent Mateusz Żytko.

Piast zajmuje obecnie 13. pozycję w ligowej tabeli i do Odry traci w tym momencie osiem punktów. Piłkarze z Żmigrodu swoje ostatnie spotkanie rozegrali dwa tygodnie temu. Ich spotkanie z Zagłębiem II Lubin, które mieli rozegrać w ubiegły weekend, zostało przełożone. Przed meczem z rozpędzoną Polonią Bytom, Piast notował udaną serię trzech wygranych z rzędu, którą boleśnie zakończyli piłkarze z Bytomia, strzelając decydującego gola w ostatnich minutach meczu.

Z pięciu zwycięstw jakie Piast zanotował dotąd w tym sezonie, aż trzy miały miejsce u siebie. To właśnie w meczach domowych żmigrodzianie zdobyli ponad połowę ze swojego dorobku punktowego. W tym sezonie oba zespoły skrzyżowały już swoje szyki. W pierwszej serii gier tego sezonu, wracająca po latach na szczebel III ligi, Odra zremisowała 1:1 z Piastem.