Zapowiedź: Polonia Bytom – Odra Wodzisław

17. kolejka rozgrywek III ligi przynosi nam w piątkowe wczesne popołudnie spotkanie, które posiada za sobą bardzo bogatą historię. Starsi kibice z pewnością pamiętają jeszcze pojedynki Odry Wodzisław z Polonią Bytom na poziomie Ekstraklasy. Dziś oba zespoły zmierzą się ze sobą na poziomie trzeciej ligi.

Polonia Bytom po rozczarowującym początku sezonu, zdołała wrócić na właściwe tory i od kilku tygodni jest nie do zatrzymania. Siedem zwycięstw z rzędu i znaczący awans w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Kamila Rakoczego wygrali na wyjeździe 1:0 z Piastem Żmigród. Tydzień wcześniej również w meczu wyjazdowym Bytomianie poradzili sobie z Foto-Higieną Gać. W tym sezonie Polonia rozegrała u siebie łącznie dziewięć spotkań i w aż czterech rywalom piłkarzy drużyny z Bytomia udało się urwać punkty. Odra Wodzisław będzie liczyła na przełamanie swojej niemocy wyjazdowej, gdyż ostatnie ligowej spotkanie poza Stadionem Aleja, udało im się wygrać pod koniec sierpnia w Gubinie. Duma Wodzisławia w tym sezonie znacznie lepiej radzi sobie w starciach domowych, co potwierdziła w ubiegłą sobotę, pokonując Foto-Higienę Gać. Odra w tym sezonie przegrała dotąd u siebie dwa spotkania: z Miedzią II Legnica i Rekordem Bielsko-Biała, a potrafiła zatrzymać rozpędzony od początku sezonu LKS Goczałkowice Zdrój, remisując 1:1.

Dzisiejsze spotkanie na stadionie Szombierek w Bytomiu, będzie pierwszym meczem pomiędzy Polonią, a Odrą od dziesięciu lat. Oba kluby przez łącznie trzy sezony rywalizowały ze sobą na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Z sześciu rozegranych spotkań lepszy bilans zaliczyła Polonia, która wygrała trzy z tych meczów, dwa zremisowała i tylko raz dała się Odrze pokonać. Niebiesko-Czerwoni znacznie lepiej w meczach z Polonią radzili sobie na niższych szczeblach rozgrywkowych. Tam przeważały zwycięstwa Odry. Przez co w łącznie 22 spotkaniach rozegranych pomiędzy tymi zespołami, więcej zwycięstw (7) ma Odra, przy pięciu ze strony Polonii Bytom. W rywalizacjach obu zespołów najwięcej razy (10) padał wynik remisowy.

Patrząc na dyspozycję obu zespołów trzeba śmiało powiedzieć, że faworytem dzisiejszego meczu jest Polonia Bytom. Odra pokazał już w tym sezonie, że potrafi sobie radzić z każdym problemem, co udowadnia naprawdę przyzwoita, ósma pozycja w ligowej tabeli. Piłkarze z Wodzisławia poszukają więc kolejnej niespodzianki i będą chcieli sprawić, że oglądając dzisiejsze spotkanie, kibice znów będą mogli sobie przypomnieć stare, dobre czasy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz