Zwycięskie przełamanie

  • 10 października 2021
  • Po meczu
  • 0
  • 1321 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 2:1 Gwarek Tarnowskie Góry w spotkaniu 12. kolejki rozgrywek III ligi. Duma Wodzisławia przełamała tym samym serię czterech spotkań bez zwycięstwa w lidze.

Pierwsza połowa meczu stała pod dyktando naszej drużyny. Odra dominowała swojego rywala i regularnymi atakami niepokoiła bramkarza gości. W 12. minucie Marcin Wodecki oddał strzał z rzutu wolnego, ale mimo precyzyjnego uderzenia, piłka została uderzona za słabo i wylądowała w koszyczku bramkarza. Dwie minuty później blisko strzelenia gola byli goście. Michał Antkowiak wybiegł zza pole karne, jego interwencja była na tyle niefortunna, że piłka spadła pod nogi piłkarza rywali, który nie potrafił jednak umieścić piłki w pustej bramce naszego zespołu. W 18. minucie Marcin Wodecki przejął odbitą piłkę, zagrał błyskawicznie do Kamila Chilińskiego, ten opanował piłkę w polu karnym, oddał strzał i z dużą pomocą obrońcy rywali sprawił, że Odra wyszła na prowadzenie. W 27. minucie meczu Mateusz Mielczarek podprowadził piłkę na połowę rywala, odegrał na prawo do Marcina Wodeckiego, a ten zszedł na lewą nogę i przepięknym strzałem z okolic szesnastego metra podwyższył nasze prowadzenie. W drugiej części spotkania Duma Wodzisławia oddał trochę pola gry rywalom, którzy powoli się napędzali w poszukiwaniu bramki kontaktowej. Swój cel osiągnęli w 66. minucie, kiedy to jeden z piłkarzy gości płaskim strzałem pokonał Michała Antkowiaka. Kilka minut później jeden z zawodników Gwarka oddał groźny strzał z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się od spojenia. W 75. dogodną okazję do zdobycia bramki miał Kamil Chiliński, ale niestety poślizgnął się podczas przyjmowania piłki. Do końca meczu oba zespoły miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale więcej bramek tego dnia na Stadionie Aleja nie oglądaliśmy.

Odra Wodzisław: Antkowiak, Wenglorz, Krzyżok, Lalko, Kłosek (Męczarski 63′), Musiolik (Białas 63′), Zdunek (Chatys 90′), Wodecki, Lenert (Gać 45′), Mielczarek (Borek 56′), Chiliński

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz