10. kolejka: Zapowiedź

Czas na mecz klubów, które każdy kibic polskiego futbolu zna bardzo dobrze, czyli Odry Wodzisław i Rozwoju Katowice. Pierwszy gwizdek tego bardzo ciekawego spotkania już w sobotę o godzinie 16.00.

 

Mianownik 1. liga

To co łączy oba kluby to z pewnością występy w 1. lidze. Nasi sobotni goście występowali na drugim szczeblu krajowym w sezonie 2015/ 2016, po którym katowiczanie spadli z powrotem do 2. ligi. Odra Wodzisław do 1. ligi trafiła po spadku z Ekstraklasy i to właśnie ten sezon był ostatnim przed ogłoszeniem upadku.

 

 

Chęć odbudowy

W sobotę na murawę wybiegną drużyny klubów, których celem jest odbudowa. Rozwój, tak jak Odra, przez rok nie przystąpił do żadnych rozgrywek seniorskich, zaliczając przerwę sezonową. Klub ten chcę przewrócić swój blask przez rozwój młodych zawodników. Warto dodać, że Rozwój posiada drużyny juniorskie na poziomie centralnym, co bardzo dobrze rokuje na ich przyszłość. Na przeciw ich stanie Odra, której kibice naprawdę wiele wycierpieli, patrząc na to na jakim szczeblu przez wiele lat Duma Wodzisławia rozgrywała swoje mecze i jak wiele smutnych chwil się z tym wiązało. Taktyką Niebiesko-Czerwonych na powrót do centralnej piłki jest również rozwój młodzieży, co łączy oba kluby, ale i również promocja lokalnych talentów. W sobotę zobaczymy ekipy, które chcą przywrócić dawny blask i zrobią wszystko, aby bardzo dobrze się zaprezentować, a to gwarancja świetnego widowiska.

 

 

Ofensywny futbol

Sobotni rywale to ekipy, które preferują bardzo otwarty futbol, co potwierdza liczba strzelonych bramek. Odra ma ich na koncie aż 24, a Rozwój niewiele mniej, bo 22 trafienia. Sobotnie spotkanie może być naprawdę bardzo atrakcyjne, opiewające w istną wymianę ciosów, a więc kto pierwszy padnie na deski?

 

 

Trochę o rywalu

Rozwój Katowice powstał w 1925 roku. W sezonie 2018/19 dotarł aż do 1/8 finał, co czyni to jednym z największych osiągnieć klubu. Więcej naszym rywalu przeczytacie w artykule “Z obozu rywala” (tutaj).

 

 

W sobotę czeka nas bardzo ciekawe spotkanie, które może stać się najciekawszym pojedynkiem sezonu. Stwórzmy razem wyjątkowe święto. Do zobaczenia na Alei!

Udostępnij: