5. kolejka: Zapowiedź

Nadchodzi ten dzień, czyli pojedynek, który zapowiada się bardzo ciekawie. Już jutro Odra Wodzisław zagra na wyjeździe z Unią Turza Śląska. To może być kolejny, ważny krok w walce o awans. Pierwszy gwizdek o godzinie 17.00 na stadionie w Turzy Śląskiej.

 

Pojedynek byłych zawodników

Już w niedzielę zmierzą się zawodnicy, którzy kiedyś reprezentowali barwy przeciwnej drużyny. Do grona tych piłkarzy należą nasi byli gracze tacy jak Marcin Musioł, czy Sławomir Musiolik, ale i w naszej drużynie znajdują się byli piłkarze Unii, jak na przykład Arkadiusz Lalko, czy Krzysztof Krzyżok. Ten mecz ma wiele “smaczków”, a to jest jeden z nich.

 

Dawniej w wyrównanej walce o awans

W Lidze Okręgowej obie drużyny walczyły zaciekle o awans. Pojedynek ten był bardzo wyrównany, ale to Odra Wodzisław wywalczyła awans do IV ligi. Dwa ostatnie spotkania we wspomnianym sezonie budziły ogromne emocje. Czy w niedziele będzie podobnie? Wszystko na to wskazuje patrząc na to jak szybko wodzisławscy kibice wykupili otrzymaną pulę 115 biletów.

 

Kilka słów o rywalu

Klub KS Unia Turza Śląska powstał w 1924 roku i stroją go zielono-czerwonego barwy. Unici mają na koncie występy w 3. lidze, do której awans wywalczyli w sezonie 2015/2016. Więcej o rywalu przeczytacie w artykule “Z obozu rywalu” (tutaj).

 

Już jutro pierwszy mecz z udziałem publiczności od czasu przeniesienia naszego miasta oraz powiatu do strefy zielonej. Spotkanie mające wiele “smaczków” może przynieść wszystkim wiele emocji. Początek pojedynku o godzinie 17.00.

Udostępnij: