Z obozu rywala – Orzeł Łękawica

Koniec czekania! W tę sobotę drużyna Odry Wodzisław wybiegnie na murawę stadionu w Łękawicy w ramach inauguracyjnej kolejki IV ligi. Nasza drużyna zmierzy się w meczu o punkty po raz pierwszy od listopada, a naszym rywalem będzie beniaminek.

 

Drużyna z Łękawicy ma za sobą naprawdę ciekawą historię. W 2014 roku byli zmuszeni zawiesić działalność klubu, jednak w sezonie 2015/2016 udało im się reaktywować zespół. Rywale Odry konsekwentnie odbudowywali swój klub, czego zwieńczeniem jest historyczny awans do IV ligi w zeszłym sezonie. Przed nimi jednak teraz ciężkie zadanie, bo przeskok pomiędzy ligą okręgową, a IV ligą jest duży.

 

Władze klubu doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego Orzeł dokonał tego lata kilku transferów i pozyskał:

  • Tomasz Kupczak z Górala Żywiec – bramkarz
  • Sebastian Pępek z Koszarawy – obrońca
  • Patryk Pietyra i Dawid Olszowski z Rekordu Bielsko-Biała

Podopieczni Seweryna Kośca mają już za sobą mecz o stawkę w tym sezonie. Pokonali oni 7:0 drużynę Metal Węgierska Górka w ramach 1. rundy Pucharu Polski podokręgu Żywiec.

 

Przed Niebiesko-czerwonymi trudne zadanie. Drużyna z Łękawicy przystąpi do tego niezwykle zmotywowany patrząc na to, że będzie to ich pierwsze historyczne spotkanie na tym szczeblu, jednak nasza drużyna już nie raz pokazywała, że potrafi poradzić sobie z każdym przeciwnikiem.

Udostępnij: