Półfinał jednak na Alei!

W sobotę, 17 listopada na Stadionie Aleja odbędzie się półfinałowy mecz Okręgowego Pucharu Polski. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 14.00. Zapowiada się ciekawe spotkanie Mistrza Jesieni – Odry Wodzisław – z piątą drużyną II grupy okręgówki – MKS Czerwionka.

Oba zespoły w formie
Tak jak już wspomnieliśmy we wstępie, MKS Czerwionka zajmuje 5. miejsce po rundzie jesiennej w drugiej grupie ZINA Klasy Okręgowej. Na koncie punktowym zapisali 25 „oczek”. W spotkaniach ligowych sobotni goście zdobyli łącznie 38 bramek, a stracili 31. Ostatni swój mecz Czerwionka wygrała 6:1 na terenie rywala – KS 94 Rachowice. Odra Wodzisław przezimuje przerwę pomiędzy rundami na fotelu lidera trzeciej grupy katowickiej okręgówki. W sobotę kibice będą mieli szanse zobaczyć starcie dwóch zespołów ze szczytu tabeli w swoich grupach rozgrywkowych.

Od C klasy do V ligi
Historia MKS Czerwionka może przypominać osiągnięcia dobrego gracza w popularnej grze komputerowej, gdzie wcielamy się w menedżera piłkarskiego. Klub ten jeszcze w sezonie 2012/2013 występował w C klasie. Aktualnie walczy o ligowe punkty w Klasie Okręgowej, co oznacza pasmo sukcesów na przestrzeni ostatnich lat.

Wystrzelona para
Gdy na bramkę rywala naciera Alex Turkson czy Patryk Dudziński kibice stają z miejsc. Wiedzą, że za chwilę może paść bramka. Mr. Comeback ma na swoim koncie 8 trafień w 8 meczach, a drugi z wymienionych zdobył 18 goli w 14 rozegranych spotkaniach. W ostatnim meczu z Unią Turza Śląska gracz z numerem 20 zdobył dwa trafienia, a Dudziński o jedno mniej. Dzięki bramkom tej pary i bardzo dobrej grze zespołu jesteśmy Mistrzami Jesieni.

Pucharowa droga
Odra Wodzisław ostatni mecz pucharowy rozstrzygnęła dopiero w konkursie jedenastek (0:0 k. 4:3 z Gwiazdą Skrzyszów). Wcześniej ograliśmy Inter Krostoszowice (7:1) oraz Płomień Ochojec (2:1). Zespół Czerwionki w swojej drodze do półfinału wygrał z Polonią Marklowice (0:0 k. 7:6), Pierwszym Chwałowice (5:1), Płomieniem Połomia (2:1).

Sobotni półfinał jest ostatnim meczem Odry Wodzisław na Stadionie Aleja w tym roku kalendarzowym. Przyjdź i dopinguj! Towarzysz drużynie w drodze po puchar! Początek o godzinie 14:00. Zapraszamy!

Uwaga! Podczas meczu w sektorze B przeprowadzona zostanie zbiórka potrzebnych rzeczy dla wodzisławskiego Przytuliska dla zwierząt przy ulicy Marklowickiej. Grupy UOW zbierać będzie potrzebne koce, narzuty, dywaniki, chodniki, obroże i smycze, miski i miseczki oraz karmy suche i mokre. Zachęcamy do wsparcia tej szczytnej inicjatywy!

Informacje o biletach i karnetach
Pamiętajcie, kobiety i dzieci do lat 7 na domowe mecze Odry Wodzisław wchodzą za darmo!

Wyniki meczów III rundy Okręgowego Pucharu Polski:
Gwiazda Skrzyszów 1:1 (k. 3:4) Odra Wodzisław

Unia Książenice 3:2 Decor Bełk
MKS Czerwionka 2:1 Płomień Połomia
GKS 1962 Jastrzębie (juniorzy) 1:2 MKP Centrum Wodzisław

Zestaw par 1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski:
MKS Czerwionka – Odra Wodzisław
Unia Książenice – MKP Centrum Wodzisław

Udostępnij: