12. kolejka: Zapowiedź

W niedzielę, 21 października ponownie zaświecą jupitery na Bogumińskiej 8! Oznaczać to będzie, że czas na kolejny domowy mecz Odry Wodzisław. Podopieczni Ryszarda Wieczorka zawalczą o ligowe punkty z zespołem Naprzód Syrynia.

Szykuje się świetne starcie
Wieczory na Stadionie Aleja są bardzo wyjątkowe, a niedzielny zapowiada się dopiero ciekawie, albowiem Odra zbliża się do fotela lidera. Niebiesko-Czerwoni tracą już tylko punkt do Unii Turza Śląska. Jeżeli aktualnie panujący lider straci punkty w Nędzy, to ewentualne zwycięstwo wodzisławian da im pierwsze miejsce w ligowym rozdaniu. Każdy mecz szansy na zostanie numerem jeden zwiastuje emocjonujące chwile.

Ostatnia kolejka
Syrynia zanotowała w ostatni weekend wysoką porażkę. Zespół Naprzodu uległ coraz silniejszej ekipie z Borucina 0:7. Odra Wodzisław w poprzedniej kolejce mogła zasiąść na fotelu lidera, ale zaprzepaściła swoją szansę. Silesia postawiła ciężkie do przełamania warunki i z Lubomi przywieźliśmy tylko punkt.

Bez Dudzińskiego
Patryk Dudziński w ostatnim spotkaniu otrzymał kolejną, czwartą już żółtą kartkę, więc w najbliższej kolejce musi pauzować. Jak poradzi sobie Odra bez strzelca, który ma na swoim koncie 13 trafień? Na kogo w ataku zdecyduje się postawić szkoleniowiec wodzisławskiej ekipy?

Poprzednie starcia
Przez ostatnie 2 lata obie ekipy zmierzyły się czterokrotnie. Odra zdołała zdobyć 4 punkty w dotychczasowych spotkaniach z Naprzodem Syrynia (jedno zwycięstwo i remis). Warto dodać, że nasze zdobycze punktowe miały miejsce tylko w meczach rozgrywanych przy Bogumińskiej. W Syryni przegraliśmy 2:3 oraz 0:3. Łącznie w pojedynkach padło 15 bramek, z czego sześć było trafieniami zawodników Odry. Trzykrotnie w starciach Wodzisław-Syrynia gole zdobywali: dla Odry – Grzegorz Gojny, a dla Naprzodu – Zbigniew Grasman.

Kilka słów o rywalu
Klub ze Syryni został założony w 1932 roku, a stroją go trzy kolory: zielony, żółty oraz czarny. Nasz niedzielny rywal zajmuje 13. miejsce z 10 punktową zdobyczą. Naprzód posiada ujemny bilans bramek, który wynosi -17.

Przybądź na stadion! Zabierz ze sobą ludzi, z którymi chcesz przeżyć wspaniałe chwile i poczuć wyjątkową atmosferę! Początek niedzielnego meczu o godzinie 17:00. Wygrajmy to razem!

Informacje o biletach i karnetach
Pamiętajcie, kobiety i dzieci do lat 7 na domowe mecze Odry Wodzisław wchodzą za darmo!

Zestaw par 12. kolejki
Sobota 20 października
LKS 1908 Nędza – Unia Turza Śląska
LKS Krzyżanowice – Polonia Marklowice
Rafako Racibórz – Silesia Lubomia
Naprzód Czyżowice – KS Kornowac
Czarni Gorzyce – Forteca Świerklany
Gwiazda Skrzyszów – Granica Ruptawa
Niedziela 21 października
Odra Wodzisław – Naprzód Syrynia
Naprzód Borucin – Przyszłość Rogów

Udostępnij: