10. kolejka: Zapowiedź

W najbliższą niedzielę, 7 października o godzinie 17:00 przy Bogumińskiej 8 rozegramy spotkanie 10. kolejki Zina Klasy Okręgowej. Podopiecznych Trenera Ryszarda Wieczorka czeka mecz z zajmującym przedostatnią pozycję w tabeli, KS Kornowac.

Aleja nie zdobyta
Każda drużyna, która w obecnym sezonie zawitała na Bogumińską odjeżdżała z bagażem goli i porażką. Odra Wodzisław własny obiekt uczyniła twierdzą nie do zdobycia od pięciu dotychczas rozegranych, domowych spotkań ligowych.

Turza Śląska coraz bliżej
Odra Wodzisław po ostatnim zwycięstwie odcięła na ten moment Fortecę Świerklany od ścisłej rywalizacji o awans. Liczba siedmiu punktów dzieli Dumę Wodzisławia od rywali usytuowanych niżej. Aktualny stan straty do panującego lidera, to dwa „oczka”. Czy następna kolejka zmieni sytuację w tabeli?

Rywal znacznie niżej
KS Kornowac w tym sezonie na koncie ma tylko 3 punkty, które zdobył wygrywając 8 września z Polonią w Marklowicach. Pozostałe wyniki w ligowych potyczkach sprawiły, że niedzielni goście zajmują odległą 15. pozycję w rozdaniu Zina Klasy Okręgowej. Piłka nożna przyzwyczaiła nas jednak do tego, że nigdy nie możemy być pewni wyniku, co przyprawia często o płacz bukmacherów.

Historyczne chwile Kornowackiej piłki
Beniaminek „okręgówki” notuje na swoim koncie ciekawą serię w ostatnich latach. W sezonie 2016/2017 KS Kornowac występował jeszcze w B-klasie. Seria dwóch awansów pod rząd może budzić podziw wśród wodzisławskich kibiców.

O rywalu
KS Kornowac powstał podobnie jak Odra, w 1922 roku. Barwami niedzielnych przyjezdnych jest kolor biały oraz niebieski. Najwięcej bramek dla podopiecznych Jacka Bugli w obecnych rozgrywkach zdobył Dariusz Mańka. Topowy strzelec ekipy Kornowaca ma swoim koncie 11 trafień.

Obiekt przy Bogumińskiej 8 jest szeroko otwarty dla każdego. Przyjdź, podziwiaj, dopinguj, spędź świetnie czas z setkami kibiców. Do zobaczenia w niedzielę o 17:00!

Informacje o biletach i karnetach
Pamiętajcie, kobiety i dzieci do lat 7 na domowe mecze Odry Wodzisław wchodzą za darmo!

Zestaw par 10. kolejki
Sobota 6 października
Rafako Racibórz – Forteca Świerklany
LKS Krzyżanowice – Naprzód Syrynia
Naprzód Czyżowice – Granica Ruptawa
Czarni Gorzyce – Gwiazda Skrzyszów
LKS 1908 Nędza – Polonia Marklowice
Niedziela 7 października
Odra Wodzisław – KS Kornowac
Unia Turza Śląska – Przyszłość Rogów
Naprzód Borucin – Silesia Lubomia

Udostępnij: