Raport z poczynań Młodzików #3

Kolejne mecze ligowe w ostatnim czasie rozegrała drużyna naszych Młodzików, która szkolona jest przez Akademię Młodych Mistrzów Rapid. 12 października miał odbyć się mecz wyjazdowy z Granicą Ruptawa, który niestety nie doszedł do skutku z powodu braków kadrowych naszego przeciwnika. Sędzia przyznał walkower dla Odry.

W następnej kolejce młodzi podopieczni trenera Marcina Grabowskiego rozegrali zawody na boisku przy ulicy Pszowskiej w Wodzisławiu. Rywalem Odry była Jedność Jejkowice. Spotkanie było bardzo wyrównane, a przez większość czasu nasze Młodziki prowadziły. Niestety korzystnego wyniku nie udało się dowieźć do końca i w ostatniej minucie straciliśmy bramkę. Końcowy rezultat to remis 1:1, a jedyną bramkę dla Odry zdobył Konrad Lis. Nasza drużyna miała jeszcze w tym meczu kilka dogodnych sytuacji których niestety nie udało się wykorzystać. Wielkie brawa za ambicje i walkę!

18 października drużyna Młodzików rozegrała mecz rewanżowy z LKS Rój. Przypomnijmy, że pierwszy pojedynek między drużynami zakończył się wygraną Roju 5:3. Pierwsza połowa spotkania to przysłowiowe walenie głową o mur. Nasz zespół posiadał bardzo dużą przewagę, której nie potrafił udokumentować bramką. Rywale stworzyli sobie w międzyczasie jedną sytuacje, którą wykorzystali i na przerwę schodziliśmy przegrywając 1:0. Druga połowa znowu należała do naszych podopiecznych i po jednej z wielu sytuacji strzelamy gola wyrównującego, który napędził młodych piłkarzy Odry do kolejnych ataków na bramkę przeciwnika. Udaje nam się jeszcze dwa razy pokonać dobrze spisującego się bramkarza Roju i Młodziki mogą dopisać sobie kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Mecz zakończył się zwycięstwem Odry 3:1, a do bramki rywala trafiali Brian Błędowski oraz dwukrotnie Konrad Lis.

Drużyna Młodzików zajmuje obecnie 5. pozycję w tabeli ligowej. Na swoim koncie ma 10. punktów, a dotychczasowy bilans bramek to 18 strzelonych i 14 straconych. Kolejne mecze Młodzików i Orlików już niebawem!

Jednocześnie informujemy, że nadal jest prowadzony nabór do drużyn Młodzików (2006 i młodsi) oraz Orlików (2008 i młodsi). Zachęcamy do zapisania swoich pociech na zajęcia piłkarskie prowadzone przez licencjonowanego trenera Marcina Grabowskiego z Akademii Młodych Mistrzów Rapid. Więcej informacji: akademiarapid@gmail.com

Udostępnij: