Podsumowanie sezonu #TomaszWłoka

Sezon 2016/17 zakończyliśmy w połowie czerwca, dziś zaś przedstawiamy podsumowanie rozgrywek okiem trenera wodzisławskiej jedenastki. Tomasz Włoka wypowiedział się o rywalach, mankamentach do poprawy oraz przygotowaniach do nadchodzącego sezonu, które ruszają już niebawem! W drugiej części podsumowania – która ukaże się jutro na naszej stronie – zaprezentujemy statystyki liczbowe zawodników Odry Wodzisław.

Ogólne podsumowanie sezonu
Runda wiosenna była zdecydowanie lepsza od rundy jesiennej, zarówno pod względem efektywności jak i efektowności. Czas, który spędziłem jesienią z zespołem był potrzebny, do tego, byśmy się poznali. Zawodnicy mogli poznać moje metody pracy i moją wizje gry, zaś ja miałem okazję poznać zawodników zarówno od strony mentalnej jak i czysto piłkarskiej. Wyniki jesienią nie były satysfakcjonujące, jednak wiosną nasza efektywność i efektowność uległy znacznej poprawie. Było to spowodowane ciężko przepracowanym okresem przygotowawczym, co znalazło również swoje matematyczne odzwierciedlenie w postaci większej ilości punktów. Jesteśmy zadowoleni z miejsca w tabeli, mimo iż ze względu na spotkania, w których mogliśmy zdobyć punkty, a z różnych względów ich nie zdobyliśmy, pozostał niedosyt.

Najlepszy mecz
Ze Skrzyszowem. To spotkanie wygraliśmy przede wszystkim piłkarsko. Podobnie było w meczu z Syrynią, jednak podczas meczu z Naprzodem zabrakło nam przysłowiowej „kropki nad i”, którą byłyby bramki odzwierciedlające stworzone sytuacje.

Najgorszy mecz
Spotkanie w Borucinie. Tam, zarówno zespołowo jak i indywidualnie, nie byliśmy w stanie nawiązać równorzędnej walki z przeciwnikiem.

Mankamenty do poprawy
Musimy ciężko pracować nad grą w ofensywie, będziemy starać się, by stworzyć jak najwięcej rozwiązań taktycznych w ofensywie i by te rozwiązania były nie tylko zróżnicowane, lecz by przede wszystkim przynosiły odpowiednie efekty w postaci bramek. Nadal będziemy ulepszać grę w defensywie, aby tracić jeszcze mniej bramek niż do tej pory i będziemy skupiać się na tym, by ten nasz styl był widoczny tak, jak to było w niektórych momentach wiosną.

Ocena taktyki

Gdyby nie drobne, indywidualne błędy, po których padały bramki dla przeciwnika, to jako drużyna broniliśmy się bardzo poprawnie i mimo wszystko potrafiliśmy długimi momentami eliminować atuty przeciwników.

Najtrudniejszy rywal
MKP.

Najłatwiejszy rywal
Żaden z naszych rywali nie był „łatwym”, każda drużyna przyjeżdżała bowiem po 3 punkty i każda chciała z nami wygrać.

Przygotowania do przyszłego sezonu
Podczas przygotowań musimy skupić się na tym, by do zespołu dołączyli ludzie, którzy podniosą naszą piłkarską jakość i którzy będą chcieli reprezentować barwy wodzisławskiej Odry, zostawiając dla niej zdrowie na boisku. Te osoby muszą chcieć pokazać kibicom swoje wszystkie piłkarskie atuty tak, aby nasz zespół grał dużo lepiej.

Pozycje na boisku, które wymagają transferów
Będziemy starali się, by na każdej pozycji mieć dwóch równorzędnych zawodników.

Udostępnij: