Zapowiedź 16. kolejki

W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 na Bogumińskiej 8 rundę wiosenną zainaugurują piłkarze Odry. Do Wodzisławia przyjeżdża zajmujący obecnie 3. pozycję w tabeli zespół Rafako Racibórz. Podopieczni byłego gracza i trenera wodzisławskiej drużyny – Grzegorza Jakosza – w przerwie zimowej rozegrali 7 gier kontrolnych.

Mecze kontrolne naszego rywala w przerwie zimowej:
Rafako Racibórz 2:5 GKS Pierwszy Chwałowice
Rafako Racibórz 0:6 LKS Zameczek Czernica
Rafako Racibórz 2:0 KS Krapkowice
Rafako Racibórz 0:1 LKS Raszyce
Rafako Racibórz 0:4 GKS Dąb Gaszyce
Rafako Racibórz 3:0 Włókniarz Kietrz
Rafako Racibórz 1:1 LKS Nędza

Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu z Raciborza w przygotowaniach (jak i w całym sezonie) jest Piotr Cerkowniak. W sparingach zdobył 4 gole, zaś w lidze ma ich na swoim koncie już 9. Z Rafako mierzyliśmy się w 1. kolejce obecnego sezonu, a mecz pomimo wielu okazji Niebiesko-Czerwonych do objęcia prowadzenia zakończył się bezbramkowym remisem. Od tego spotkania wiele się zmieniło, a pierwszych do zdobycia punktów w tym roku z pewnością nikt nie będzie chciał odpuścić. W trzech ostatnich kolejkach rundy jesiennej Odra zagarnęła komplet punktów, zaś nasz najbliższy rywal przegrał i dwukrotnie remisował. O zmianach kadrowych w naszym zespole możecie przeczytać tutaj.


Czeka nas zacięta walka od pierwszej do ostatniej minuty.
Wierzymy, że sportowe emocje przyciągną kibiców z naszego regionu, a trybuny znów będą pękać w szwach!

  • Podczas meczu na stadionie odbędzie się nie tylko piłkarskie święto, ale także zbiórka dla chorej Oliwii. Wszystkie stoiska gastronomiczne oraz inne atrakcje, które spotkacie w okolicach trybun, przekażą cały utarg na leczenie młodej wodzisławianki. Więcej informacji tutaj.
  • Wejściówki do nabycia w kasie biletowej przed meczem. Dystrybutorem jest Stowarzyszenie Sympatyków Odry Wodzisław. Więcej informacji znajduje się tutaj. Kobiety oraz młodzież do lat 16 – wstęp wolny.
  • Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem akredytacji prasowej na najbliższy mecz naszego klubu z Rafako Racibórz, oraz tych, którzy chcieliby uzyskać akredytację na całą rundę wiosenną prosimy o kontakt pod adresem mailowym r.gostynski@odra.wodzislaw.pl
  • W przerwie tradycyjnie odbędzie się konkurs rzutów karnych. Wystarczy złapać piłeczki tenisowe rzucone w trybuny i zgłosić się w wyznaczone przez spikera miejsce. Do wygrania nagrody ufundowane przez pizzerię „Kamaro”.
  • Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich kibiców na piłkarskie święto w Wodzisławiu. To przede wszystkim My – Kibice tworzymy klimat i cudowną atmosferę. Do zobaczenia na Bogumińskiej 8 w sobotę o 17:00!

[gdlr_video url=”https://youtube.com/watch?v=TVsiWNIflG4/” ]

Zestaw par 16. kolejki
Sobota 18 marca:
Naprzód Czyżowice – Naprzód Zawada
Przyszłość Rogów – Naprzód Borucin
KS 27 Gołkowice – Silesia Lubomia
Naprzód Syrynia – LKS Tworków
Odra Wodzisław – Rafako Racibórz
Niedziela 19 marca:
Polonia Łaziska – MKP Centrum
LKS Krzyżanowice – Polonia Marklowice
Forteca Świerklany – Gwiazda Skrzyszów

Udostępnij: